Зворотний дзвінок

Мінвата: технічні характеристики

 3
Мінвата сьогодні випускається багатьма виробниками, так що цей утеплювач став вельми популярний. Розберемо її плюси і мінуси, а також характеристики.

З чого робиться мінвата?

По-іншому минвату ще називають кам’яною або базальтової ватою. Це тому, що для отримання мінеральної вати беруться гірські породи, зокрема, базальт. Застосовуючи певні технології, отримують волокнистий матеріал з волокнами довжиною 2 … 6 мм. Між волокнами міститься повітря, що і робить матеріал утеплювачем.
Різні виробники можуть вносити до складу своєї продукції деякі доповнення. Наприклад, для підвищення міцності – прошивати плити. Ще – просочувати різними речовинами (фенолами, бітумом), додавати азбест і т. Д. На такі речі важливо звертати увагу перед покупкою. Адже мінватою, що містить феноли або азбест не можна утеплювати всередині приміщення, де люди перебувають більшу частину часу.
Крім того, скажімо, мінвата, просочена бітумом, не дивується грибком, комахами, стійка до вологи, дуже міцна. Зате має і велику теплопровідність, що потрібно обов’язково врахувати при утепленні житлових будинків.

Види мінвати

Виробників мінеральної вати багато, відповідно, можна зустріти і різні її назви: Флайдер, Парок, Роквул, Кнауф тощо. Всі виробники поставляють минвату в двох видах: у вигляді матів (плит) і рулонів.
Рулонний мінвата призначена для утеплення горизонтальний поверхонь. Щільність такої мінеральної вати менше. Мати ж випускаються різної щільності і можуть застосовуватися для теплоізоляції як горизонтальних так і вертикальних конструкцій.
Розміри мінвати
Мінераловатні плити випускають товщиною 5-10 см, шириною найчастіше 60 см, довжиною 125 см.
Щільність мінеральної вати
Мінвата випускається різної щільності: від 11 до 350 кг / м3.
Купувати минвату потрібно, виходячи з призначення: яку конструкцію – вертикальну або горизонтальну – вам потрібно утеплити або звукоизолировать. Зрозуміло, що для утеплення стін купуємо минвату більшої щільності (більше 80 кг / м3), щоб ваш утеплювач не сповз зі стіни (якщо він не прикріплений, а, скажімо, закладений між стійками каркаса).
 3

Теплопровідність мінвати

Теплопровідність мінеральної вати залежить від її щільності: чим більше щільність, тим більше і теплопровідність. Випускається мінеральна вата щільністю від 0.055 до 0.11 Вт / м*К.

  • Плюси мінеральної вати
  • Порівняно мала ціна.
  • Вогнестійкість (витримує нагрівання до 600 градусів).
  • Екологічність (тільки в тому випадку, якщо в неї не додано феноли. Крім того, мінвата повинна бути надійно ізольована в конструкції від проникнення частинок цього матеріалу всередину приміщення).
  • Низька теплопровідність.
  • Минвата добре пропускає пар (не накопичує), тому, на відміну від пінопласту, її можна застосовувати в поєднанні з дерев’яними конструкціями (каркасом, кроквами і т. П.).
  • Мінуси мінеральної вати
  • Ущільнення, комкование, для чого і прошивають мінераловатні плити.
  • Підвищена крихкість (тому і потрібно робити все можливе, щоб запобігти проникнення дрібних часток мінеральної вати всередину житлового приміщення. Бо частки, проникаючи в дихальні шляхи, принесуть здоров’ю шкоду).
  • У ній люблять селитися миші.

Де застосовується мінвата?

Мінвата застосовується для утеплення практично будь-яких конструкцій: дахів (як плоских, так і скатних), перегородок, фасадів під штукатурку (зверніть увагу: це найгірший спосіб утеплення!), А також вентильованих фасадів під обробку фасадными панелями або сайдингом .