Під час заміни вікон або ремонту стін, ви обов’язково зіткнетеся з необхідністю обшивки і утеплення віконних відкосів. І справа тут не стільки в естетичній красі, яка, безумовно, присутня, скільки з чисто практичних міркувань. Вікно, обшите утеплювачем, краще зберігає тепло, і це природно, адже щілини між вікном і рамою не завжди помітні неозброєним оком. Зате взимку може виникати відчуття, що по приміщенню гуляє вітер, а це, погодьтеся, дуже неприємно, не кажучи вже про нинішню вартість теплоносіїв. Щоб економити на обігріві приміщення найпростіше грамотно його утеплити. Так, можливо, на початку, це більш затратно, ніж залишити так, зате потім – результат очевидний.
Пінополистерол.
Це синтетичний матеріал, просто – пінопласт. Вартість його невисока, що дозволяє бути в топі економних варіантів обробки віконних рам, але є свої нюанси – дуже щільна ізоляція. Вона має ряд недоліків:
Ми рекомендуємо звернути свою увагу на обшивку віконної рами за допомогою мінеральної вати і вінілового сайдинга.
Розглянемо чим же хороший сайдинг для обшивки віконних відкосів. Панелі виготовляються з вінілу, що гарантує те, що вони не буде з часом іржавіти і пліснявіти. Обшивка, зроблена з сайдингу, прослужить довгі роки і не втратить свою красу, тому й до питання обшивки укосів не доведеться повертатися протягом багатьох років.
Термін служби вінілового сайдинга – до 50 років. Планки, виготовлені з полівінілхлориду, які не піддаються сезонним змінам, вони не вигоряють на сонці, не промокають під водою і не гучні при падінні крапель дощу. При облицюванні віконних укосів за допомогою сайдингу можна використовувати мінеральну вату. Цей матеріал дихаючий, він не буде створювати ефекту вакууму.
Як завжди, при будь-якому ремонті варіацій може бути маса. Якщо ви хочете заощадити, можете використовувати дерев’яну обрешітку. Але пам’ятайте, що дерево має бути сухим – інакше панелі може повести. Оптимальним же варіантом буде використання металевих напрямних, які найчастіше називають гіпсокартонних профілем.
За правилами, при з’єднанні панелі і рами рекомендують застосовувати спеціальну j-trim планку.
Для того щоб створити собі максимально комфортні умови, краще запасіться заздалегідь:
Для початку, природно, слід здійснити необхідні заміри, потім прорахувати всі і навести розмітку.
Монтаж сайдингу завершено. Робота це не дуже складна, але все ж вимагає певних навичок.
Завдяки цій статті ми з вами з’ясували, які бувають переваги і недоліки утеплення вікон за допомогою сайдингу, розглянули покроково етапи монтажу, розібралися з матеріалами і необхідними інструментами. Монтувати утеплення самостіно або звернутися до професіоналів – вибір залишається за вами.