Вагонка згідно ТУ (технічними умовами) застосовується тільки для внутрішніх робіт. Однак, зважаючи на нашу бідність, вагонку застосовують і для зовнішніх робіт, що суперечить її прямому призначенню.
Зверніть увагу: вагонка не погана сама по собі, як продукт, вся проблема в її неправильному застосуванні.
Ми рекомендуємо застосовувати вагонку тільки для внутрішніх робіт і як виняток для підбиття стріхи.
Основні мінуси:
1) Крихкість:
a. У вагонці значно більше крейди ніж в сайдингеу і значно менше пластифікатора. Згодом, кількість пластифікатора зменшується (вигорає, вивітрюється) і вагонка стає більш крихкою, починає кришитися, розсипатися.
b. Сайдинг, завдяки своїй товщині (Альта-Профіль = 1,2 мм) і високої пластичності, більш стійкий до ударів і т.п.
2) Може повести:
a. Будь-який пластик (вагонка, сайдинг, труби ПЕ, поліпропілен і т.п.) має великий коефіцієнт температурного розширення (звужується і розширюється при зміні температури).
b. Вагонка кріпиться жорстко (прибивається скобами). При розширенні і звуженні їй нікуди розшириться або звузиться, тому між скобами утворюються хвилі (здуття) – вагонку веде. Це особливо видно на великих поверхнях.
c. Сайдинг має спеціальні повздовжні отвори для кріплення. При кріпленні сайдинг не дотискається саморізами до кінця, а в місцях примикання до профілів залишаються зазори в 1,5 см. Це дозволяє сайдингу розширюватися і звужуватися НЕ деформуючись (тобто «дихати»).
3) Вигорання:
a. Кольорова вагонка вигорає, а біла жовтіє через 2-4 роки (в залежності від освітлюватися і якості вагонки). Барвники в вагонке бояться сонця. Будь-яка вагонка вигорить згодом.
b. Пігменти, які надають сайдингу необхідний колір, більш стійкі до вигорання на сонці (не менше 30 років).
4) Відсутність вентиляції:
a. Через жорсткого кріплення вагонки відсутня вентиляція фасаду будинку. Тому дерев’яні будинки схильні до гниття.
b. Сайдинг має знизу отвори для вологи і відведення конденсату, який утворюється під сайдингом.
5) ПІДСУМОК – СКУПИЙ ПЛАТИТЬ ДВІЧІ. Через якийсь час (рік-два) людина починає розуміти, що помилився, що міг спочатку доплатити трохи більше, і отримати більш якісний продукт. Але вже пізно.