Серед людей, які роблять капітальний ремонт старого будинку і замислюються про обшивку стін, багато хто вибирає сайдинг. Також дуже часто ним обшивають і нові будинки. Вважається, що сам процес обробки дуже простий і частково це так. Багото людей, щоб не витрачатися на бригаду будівельників вирішують самостійно провести монтаж панелей і, як правило, досягають успіху в цьому.
Але не варто думати, що монтаж сайдингу так вже простий. Все-таки це будівельна робота, в процесі якої використовується спеціальний інструмент, існують спеціальні правила і так далі. Є ризик поранитися самому або зіпсувати обробку, якщо не вивчити всі принципові моменти.
Одним з таких моментів, від яких залежить успіх всього процесу, є обрешітка під сайдинг. Що це таке, які її функції, чи потрібна вона при обшивці стін – про це ми розповімо в цій статті.
Для чого потрібна обрешетка під сайдинг
Обрешітка грає дуже важливу роль в процесі монтажу, оскільки вона буде утримувати всю конструкцію. У деяких випадках великий плюс її установки в тому, що вона приховує нерівності стін, якщо такі є. Це позбавляє від необхідності виконувати роботи по вирівнюванню, що передбачає змішувати розчин, наносити в кілька шарів, чекати, поки висохне і так далі. У підсумку після монтажу ми будемо мати гарні, рівні стіни, приклавши при цьому набагато менше зусиль і часу.
Встановлюючи обрешітку з металу, ми підвищуємо пожежостійкість будівлі.
Ще одна незаперечна перевага установки обрешітки – це те, що з її допомогою можна утеплити будинок, уклавши утеплювач в осередки обрешітки і закривши його сайдингом. Зараз утеплюють за так званою технологією вентилювати фасаду, коли і тепло зберігається, і відводиться від стін зайвий пар.
Є випадки, коли встановлювати обрешітку недоцільно. Наприклад, якщо площа обшивки сайдингом дуже мала, якщо стіна і так ідеально рівна, або якщо утеплення будівлі не планується. Коли обшивають ларьок або торговий павільйон, ясно, що обрешетка в такому випадку не потрібна. Але в більшості випадків вона все ж необхідна.
З якого матеріалу робити обрешітку
Як правило, використовують два типи обрешітки в залежності від матеріалу:
- дерев’яна
- металева
Каркас з дерева, звичайно, обійдеться дешевше – для кого-то це принципова перевага. Але потрібно врахувати, що термін служби каркаса з бруса значно менше металевого аналога, адже дерево схильне до гниття, в ньому заводяться комахи, грибки та пліснява. Так, є спеціальні просочення, подовженими термін служби такої обрешітки, але застосувати їх ми зможемо тільки одного разу, потім каркас буде закритий сайдингом, і перевірити, чи все з ним нормально, вже не буде можливості.
Металевий каркас під сайдинг вважається більш надійним, і ось чому:
- він більш довговічний і міцний, ніж дерев’яний;
- стійкий до дії вологи і корозії, так як всі деталі його оцинковані;
- пожежобезпечний;
З недоліків можна назвати високу звукопровідність, але для її зменшення можна прокласти спеціальну шумоізоляційні стрічку в місцях кріплення.
Профіль для обрешітки ще називається П-профіль, через його П-подібної форми. Кріпиться він до бетонної або цегляної стіни на підвіси за допомогою дюбелів і саморізів,
Підготовчі роботи перед установкою обрешітки
Перш ніж почати монтаж каркаса, потрібно виконати наступні дії:
- прибрати лиштви з віконних і дверних отворів; виступаючі підвіконня і відливи теж повинні бути видалені;
- зняти зі стін декоративні елементи, водостоки, ліхтарі, освітлення. В цілому, всі виступаючі елементи.
- якщо стіни під обрешітку виконані з дерева, потрібно перевірити їх на предмет гниття або інших пошкоджень і обробити антисептичним просоченням;
- нанести розмітку.
Порядок установки обрешітки
- Кріплення маяків.
- Установка підвісів. Будуть вони встановлені по вертикальних лініях або горизонтальних – залежить від того, горизонтально або вертикально планується монтувати панелі сайдинга. На кожен профіль розраховуйте по 3-4 підвісу. Верхній і нижній підвіси повинні бути розташовані на відстані 20 см від країв.
- Відстань між профілями обрешітки рекомендується робити від 40 до 60 см. Більше робити недоцільно, так як конструкція вийде нетривка.
- У обрешітку укладається утеплювач – плити мінеральної вати або скловати, далі натягується паропроницаемая влагозащитная плівка-мембрана.
- На кути будівлі теж кріпиться профіль обрешітки. Принципово важливо, щоб він був ідеально вирівнюються.
- Обшиваються периметри вікон і дверей
Так як лати буде утримувати всю конструкцію, рекомендується використовувати профіль не тонше 0,45 міліметрів. Стандартна довжина профілю – 3-4 метра, якщо потрібно подовжувати – існують спеціальні з’єднувачі.
Можна сказати, що, закінчивши установку обрешітки і утеплювача, ви виконаєте левову частку обшивки вашого будинку. Не забувайте під час роботи використовувати захисний одяг, рукавички та окуляри з метою безпеки, а при утепленні за допомогою скловати – ще й захистити органи дихання.
Підібрати та придбати: