Зворотний дзвінок

Блокхаус з ПВХ або деревини?

Багато хто мріє про красивий будинок з дерев’яного зрубу в мальовничій місцевості. І якщо вибір місцевості буває досить очевидний: побачив – сподобалося, то з облицювальними матеріалами для фасаду будинку все не так просто. Матеріали, які імітують зруб це блок-хаус або сайдинг під блок-хаус . І той і інший матеріал має ряд своїх переваг і недоліків. Давайте розберемося, що ж більше підходить конкретно вам, але все по порядку.

Натуральне дерево – матеріал блок-хауса

Що ж таке блок-хаус? Це матеріал, який використовується для обробки фасадів будинків, що виготовляється з натуральної деревини. Зовні створюється враження, що перед вами зруб, тоді як внутрішня частина плоска. Така конструкція значно спрощує монтаж, при цьому важить набагато менше зрубу з дерева. Ще однією перевагою такої форми є те, що фасад стає вентильованим, а значить – стін будинку не страшні грибки, цвіль і волога.

Виділимо ряд переваг блок-хауса перед іншими оздоблювальними матеріалами:

 1. Блок-хаус екологічно безпечний, оскільки виготовлений з натуральної деревини.
 2. Зручний при будівництві будинку, простий у використанні.
 3. Забезпечує високий рівень тепло- і звукоізоляції. Можливо додатково утеплити фасад при необхідності.
 4. Може бути використаний і для внутрішньої обробки будинку.
 5. Гарний зовнішній вигляд, що викликає захоплення оточуючих.
 6. Набагато дешевше споруди зі зрубу.

Крім переваг, справедливим буде привести ряд недоліків для об’єктивності оцінки:

 1. Деревина піддається негативному впливу вологи, атмосферних явищ, різних перепадів температур
 2. Грибки і плісняву заражають натуральні матеріали набагато частіше
 3. Вимагає постійного догляду, як мінімум раз на 4-5 років
 4. Має велику питому вагу, що може негативно відіб’ється на слабкому фундаменті

Імітація натурального зрубу – сайдинг

Натуральний зруб передбачає вирубку дерев, що завдає екологічної шкоди навколишньому середовищу, хоча це і повністю натуральний матеріал. Існує екологічний замінник – сайдинг під блок-хаус.
Даний матеріал виготовлений з екологічно безпечних компонентів, таких як полівінілхлорид з модифікаторами. Добавки дозволяють забезпечити високу міцність, довговічність матеріалів, захист від температурних впливів і ультрафіолетових променів.

Сайдинг дозволяє створювати вентильований фасад, що перешкоджає появі вологи, цвілі та інших негативних наслідків тривалої експлуатації. Що цікаво, миші та інші гризуни не намагаються проникнути в будинок при наявності такого захисту.

Як правило, сайдинг з першого погляду досить важко відрізнити від блок-хауса з натуральної деревини, оскільки він точно повторює малюнок і фактуру будь-якого дерева.

Зручні панелі, створені під блок-хаус, мають такі розміри: довжину – 3,1 м, товщину – 1,1 мм, ширину: якщо однопереломний сайдинг – 200 мм, якщо двухпереломний – 320 мм. Для монтажу цих панелей не потрібно спеціального інструментарію або високої кваліфікації майстра.

Переваги сайдингу під блок-хаус очевидні:

 1. Елементарність монтажу.

 2. Можливість не зміцнювати фундамент, оскільки вага панелей не значний.
 3. Захист від впливу вологи, не піддається грибків, різного роду гризунам.
 4. Стійкість до значних температурних коливань. Діапазон застосування від -50градусов Цельсія до +60 градусів, а акриловий витримує до +80 градусів Цельсія
 5. Стійкий до заморожування. Здатний витримати до 60 циклів заморожування – розморожування зі збереженням міцності.
 6. Немає необхідності в додатковому догляді.
 7. Повністю відповідає всім нормам пожежної безпеки.

До недоліків пластикового блок-хауса слід віднести:

 • Необхідність точного дотримання зазорів при установці пластин, оскільки матеріал піддається розширенню при високих температурах і звуження – при низьких. Неграмотно виконаний монтаж може бути причиною деформації пластин.
 • При детальному розгляді пластин поблизу можна все ж помітити відмінність від натурального дерева.

Порівняємо сайдинг і дерев’яний блок-хаус за пунктами:

 1. Матеріал і тип фасаду вентильований при використанні і того і іншого типу облицювання фасадів
 2. Питома вага одного метра квадратного сайдингу в 15 разів менше ніж у натурального блок-хауса.
 3. вигорання схильний натуральний блок-хаус, тоді як зміна в кольорі сайдингу при тривалому використанні практично непомітно.
 4. Вологу пропускає тільки натуральний матеріал, що вимагає додаткову обробку, а при використанні сайдинга ця проблема не існує.
 5. Горючість досить висока у натуральної деревини, сайдинг ж здатний розплавиться тільки при впливі прямим джерелом вогню. При припиненні впливу горіння затухає.
 6. Догляд під час експлуатації вимагає натуральний брус. При використанні сайдинга особливих вимог при експлуатації не помічено.
 7. Довговічність фасадів з сайдингу близько 50 років, при використанні бруса з натурального дерева залежить від якості догляду під час експлуатації.

Блок-хаус або сайдинг – відповідь не очевидний

Кожна людина має свої смаки і потреби. Навіть в такому питанні варто прислухатися до своєї індивідуальності. Основне, що потрібно врахувати, чи готові Ви кожні кілька років проводити повну обробку всього будинку дезінфікуючими та протигрибковими засобами? До того ж, питома вага будинку з блок-хауса в п’ятнадцять разів вище, що передбачає розрахунок фахівцями максимально-допустимого навантаження на фундамент будинку.

Тоді як будинок з сайдинга – легкий, приємний і миється струменем води з шланга. Прослужить довгі роки без особливих зусиль і витрат на оновлення.