Зворотний дзвінок

Енергоаудит, або Куди йде тепло з будинку?

 3
Матеріали, що традиційно застосовуються в будівництві, – цегла, бетон і т. п. – запобігають втратам тепла з будинку тільки при дуже великій товщині стін. Наприклад, щоб цегляна стіна була по-справжньому «теплої», її потрібно викласти товщиною аж в два метри! Уявляєте, скільки для такої стіни потрібно цегли! А фундамент під неї?!
Висновок: щоб зменшити втрати тепла при досить тонких стінах, їх потрібно утеплювати за допомогою будь-яких утеплювачів.
Однак, якщо у вашому будинку взимку холодно, це ще не означає, що потрібно бігти в магазин, розщедрюватися на утеплювач. Втрати тепла можливі через косяки, допущені будівельниками при будівництві або з’явилися згодом. Так, могли з’явитися тріщини в конструкціях, порушитися гідроізоляція або обробка і т. п.
Тепло з дому може випаровуватися з різних причин:

  1. Щілини на стиках панелей (якщо будинок панельний).
  2. Щілини у віконних і дверних блоках (це часто відбувається, коли роблять з сирої деревини, яка з часом розсихається, ведеться, розшаровується …).
  3. Руйнування зовнішньої обробки (штукатурки) стін. Стіни штукатурять зовні не тільки для краси, а й для захисту від опадів. Намокає ж стіна починає пропускати тепло.
  4. Перебіг даху (ситуація та ж, що зі стінами з п. 3).
  5. Чи не працюють водостоки на даху і навколо будинку (вимощення). Результат – знову-таки сиреющіе стіни, перестають утримувати тепло в будинку.
  6. Відсутність або погана робота припливно-витяжної вентиляції.
  7. Комунікації, що проходять по не опалювальним приміщенням (якщо такі є), не утеплені.
  8. Система опалення несправна або недостатньою потужності.

Як визначити «містки холоду»?
 3
«Місток холоду» – це місце, де відбувається витік тепла з приміщення. Як знайти таке місце? Можна, звичайно, розщедритися на тепловізор … Однак, якщо ви не займаєтеся утепленням будинків професійно, а лише стурбовані комфортом власного житла, то можна обійтися без дорогого обладнання. А використовувати те, що завжди є «під рукою» – самі руки. Повірте, цього досить (якщо вони у вас, звичайно, вже не отмёрзлі :)).Отже, «беремо» руки і обмацуємо стіни, стелю, підлогу. Робимо це зсередини кімнати!
Так, тепле повітря піднімається до стелі, значить, під стелею повинно бути тепліше, ніж внизу. Та й сам стеля не повинен бути на дотик крижаним. Якщо ж він «крижаний» – тут інтенсивні втрати тепла, потрібно утеплювати.
Те ж можна сказати про стіни, підлогу, вікна, двері.
Отже, перш ніж братися за утеплення будинку, перевірте, де, через які конструкції очевидніше всього відбуваються втрати тепла. Можливо, що навіть утеплення всього лише однієї конструкції дасть необхідний і достатній результат.