Графік роботи в Карантин

Он-лайн заявки приймаємо цілодобово !!!

Зворотний дзвінок

Чи потрібно утеплювати стіни будинку і як швидко це окупиться?

3
Кожному очевидно, що ціни на електроенергію і газ сильно піднялися, чому рахунки за комунальні послуги стали для багатьох непосильною ношею. Зиму ж ніхто не відміняв, і холоду приходять, як завжди, вчасно, а іноді й раніше. Тому, як ніколи актуальним є питання: чи можна знизити витрати на опалення і якщо так, то як? Та ще з умовою, щоб не обмежувати себе в ступеня комфорту.
На наш погляд, рішення тут тільки одне: утеплювати будинок, щоб зменшити втрати тепла, а значить і витрати на опалення.

Чи потрібно утеплювати стіни будинку?

Як відомо, тепле повітря піднімається вгору. Звідси може виникнути резонне питання: якщо тепло піднімається вгору, до стелі, тоді навіщо утеплювати стіни, може, можна обійтися утепленням стелі?
Але давайте подивимося на наступну картинку:
3
Тут показані теплові втрати через різні огороджувальні конструкції: стіни, вікна, двері, дах. Легко помітити, що теплові втрати через стіни майже такі ж, як через дах. Та це й зрозуміло, адже загальна площа стін набагато більше площі стель.
Так потрібно і утеплювати стіни? Гаразд, підемо далі.

Що відбувається, якщо стіни не утеплені?

Всередині приміщення в повітрі завжди міститься водяна пара. Це той пар, який утворюється від життєдіяльності людей, тварин і рослин, що населяють будинок. Плюс – водяні пари виділяються з цегляних і бетонних конструкцій будинку, т. К. Всі будівельні розчини замішуються на воді, і ця вода не може випаруватися за короткий час (так, бетон тягне в себе воду цілих 10 років! Зрозуміло, що ця ж волога з бетону і випаровується всередину приміщення).
Так ось, водяні пари з будинку віддаляються: 1) через відкриті вікна і двері; 2) через систему вентиляції; 3) крізь матеріал стін і стельових перекриттів. Тут нас цікавить третє.
Якщо стіна досить прогріта, пар, не затримуючись, проходить крізь неї. Але якщо стіна дуже холодна, пар остигає швидше, ніж встигає подолати стіну. Остиглий пар конденсується – перетворюється в воду. І ця вода накопичується всередині матеріалу стіни.
Далі все просто: накопичилася всередині стіни вода при мінусових температурах замерзає. Замерзаючи, вода розширюється і руйнує стіну. Отже, чи потрібно утеплювати стіни ? ..

Коли стіна утеплена…

Розберемося тепер з тим, що відбувається, коли стіна утеплена.
3
Є таке поняття як «точка роси». Точка роси – це температура, до якої повинен охолонути повітря, щоб міститься в ньому пара почала конденсуватися (перетворюватися в росу, тобто воду).
При холодних стінах точка роси утворюється всередині стіни. Якщо ж стіна утеплена, причому досить, тоді точка роси утворюється десь за межами стіни, як це показано на схемі:
(Точка роси на наведеній схемі – це жирна синя точка на зовнішній поверхні утеплювача.)
В такому випадку наші стіни не будуть сиріти, промерзати і руйнуватися ні за яких погоді, і в нашому домі завжди буде тепло і комфортно:
І тепер повернемося до питання з заголовка: чи потрібно утеплювати стіни будинку? Для нас відповідь очевидна – так.