Зворотний дзвінок

Скільки коштує утеплити будинок?

3
Як відомо, існують два способи утеплення стін зовні: мокрий (під штукатурку) і сухий (з вентзазоре і облицюванням яким-небудь панельним матеріалом, наприклад, вініловим сайдингом ).
У цій статті відповімо на питання: яка ціна утеплення будинку? А для цього проведемо невелике порівняння вартості утеплення кожним із способів з використанням різних теплоізоляційних матеріалів і з різними способами обробки.
Для порівняння ми провели аналіз цін на матеріали і роботу в різних регіонах України на кінець 2016 р і вивели середню вартість утеплення 1 кв.м. фасаду.
Для простоти сприйняття всі ціни * зведені в таблицю:

Фасад з пінопластом і роботою, грн. / м2 Фасад з базальтової ватою і роботою, грн. / м2 Фасад з мінватою і роботою, грн. / м2
Штукатурка 312 367 344
Сайдинг 313 370 350

* Ціни наведені середні, в різних областях вони можуть відрізнятися в невеликому діапазоні (+ – 10 … 50 грн. / М2)
З даної таблиці видно, що вартість облицювання сайдингом трохи дорожче, ніж утеплення зі штукатурукой. Однак, при виборі фасадного матеріалу, варто ще й розглянути вартість володіння будинком, іншими словами, скільки разів протягом, припустимо, 25 років, необхідно буде оновлювати фасад.
Для порівняння візьмемо сайдингову і штукатурний фасад з кам’яної ватою.

Безремонтний термін експлуатації Вартість оновлення фасаду , грн / м2 Вартість володіння 25 років , грн. / м2
Штукатурка 5-7 років 100 грн. 767 грн.
Сайдинг 25 років 0 грн. 370 грн.

Як видно, початкова вартість штукатурного фасаду цікавіша, але якщо брати до уваги термін експлуатації матеріалів, то утеплення сайдингом виявляється на порядок вигідніше.
Однак перш ніж робити остаточний висновок, рекомендуємо ознайомитися з усіма плюсами і мінусами обох способів утеплення .
Таке ознайомлення займе всього лише кілька хвилин, а неправильний вибір може коштувати набагато дорожче. Адже нікому ще не вдалося оскаржити стару, як світ, істину про те, що скупий платить двічі (а іноді і тричі).