Зворотний дзвінок

Утеплювач екструдований пінополістирол

Екструдований пінополістирол – це той же пінопласт , але за рахунок застосування спеціальних технологій його механічні та теплофізичні властивості кращі, ніж у звичайного пінопласту.
Випускають екструдований пінополістирол у вигляді плит.

Плюси екструдованого пінополістиролу

  1. Чи не поглинає вологу.
  2. У порівнянні з простим пінопластом набагато міцніше.
  3. Довговічний.
  4. Хімічно стійкий.
  5. Екологічний.
  6. Простий в монтажі.
  7. Як і всякий пінопласт, легко обробляється (ріжеться).

Мінуси екструдованого пінополістиролу

Власне, мінуси ті ж, що у просто пінопласту.

  1. Як і простий пінопласт, вдарив мишами. Тому, утеплюючи стіни, потрібно надійно захищати утеплювач від можливого проникнення гризунів.
  2. Горить.
  3. Стіни і перекриття, утеплені пінополістиролом, перестають дихати, значить, потрібно обов’язково влаштовувати якісну вентиляцію.
  4. Висока вартість (знову ж таки в порівнянні зі звичайним пінопластом). Але цей недолік себе виправдовувала б за рахунок переваг. Якби не інші мінуси.

Яким пінопластом найкраще утеплювати?

На жаль, немає матеріалу, який відповідав би всім запитам однаково. Одні здадуться дорогими, інші – мало надійними або «теплими», треті не влаштують ще по якомусь ознакою. Дійсно, утеплювати дорогим пінополіуретаном дачний будиночок, в який навідуються час від часу, як-то … не хочеться. Але витратившись на утеплення дешевим пінопластом, можна, що називається, викинути гроші на вітер. І потім – знову! – Витрачатися на більш якісні утеплювачі .
З усього сказаного ми для себе робимо такий висновок. Для повного (всі стіни і стелі) утеплення будинку з постійним проживанням краще пінополістирол (пінопласт) виключити зовсім. А утеплити стіни мінватою, захистивши її сайдингом або іншим видом декоративно-захисної обшивки. Ці витрати згодом окупляться меншими витратами на опалення і на поточний ремонт.