Зворотний дзвінок

ПВХ – найкращий матеріал для водостоку

Найбільш універсальний матеріал для облаштування водостоку, безсумнівно, полівінілхлорид. Його універсальність полягає в тому, що не важливо якої конфігурації у вас покрівля або наскільки вона складна. До того ж, цей матеріал не особливо дорогий, що є безперечною перевагою.

Водостоки з полівінілхлориду найбільш поширені на території нашої країни і далі по всьому світу. Це викликано їх стійкістю до незадовільних погодних умов. Вони добре пристосовані до високої вологості, не піддаються корозії, не вигоряють на сонці і не провалюються під великими сніговими завалами. Ще одним вагомим перевагою таких відсотків є простота монтажу і відносно не складна транспортування. Крім того, завдяки своїй пластичності і гнучкості, такі конструкції здатні витримувати колосальні навантаження і практично не піддаватися механічних пошкоджень. Такі водостоки відрізняються якістю пластика, не пропускають ультрафіолетові промені і не руйнуються при їх впливі, крім того, зовнішній вигляд зберігається на довгі роки, оскільки матеріал практично не вигоряє. Термін експлуатації таких пластикових водостоків може досягати п’ятдесяти років.
Як і всі матеріали володіє не тільки перевагами, але і недоліками. Серед яких основним є лінійне розширення при зміні температурних умов. Це і є основна причина, по якій більшість професіоналів схиляються до думки, що не варто використовувати такого роду водостоки, якщо у вашому регіоні особливо відчутні коливання температур. Але лінійне розширення можна компенсувати за допомогою декількох хитрощів:
з’єднувальні елементи повідомляють за допомогою склеювання або з’єднання ущільнювачами з гуми
при збиранні труб слід після кожного складника відкладати певні відстані, що закриваються муфтами специфічного призначення
при установці жолобів застосувати компенсатори
мінімалізувати лінійне розширення за допомогою воронок

Складові водостічної системи

Основні складові водостоку розглянемо детальніше.
Жолоб – що становить сегмент системи. Може бути різноманітного перетину: трапецієподібного, напівкруглого або навіть квадратного. Встановлюють цей елемент по покрівельного периметру. Він служить для стоку води з поверхні даху. За конструкцією вода переміщається крізь водоприймач (воронку) з жолоба прямо в трубу водостічної системи. Слід не забути встановити заглушку в кінці цього жолоба. З’єднання системних елементів виробляють за допомогою перехідників і муфт. Якщо необхідно зігнути жолоб – застосовують внутрішні або зовнішні кути. Вони бувають досить різноманітні. Найбільш популярні: на 90, 120 або 135 градусів. Якщо необхідно приєднати до труби воронку і обійти нерівність фасаду – застосовують коліна. Якщо потрібно розвести воду на кілька потоків – стануть в нагоді трійники. На кінці кожної з труб обов’язково прикріплюють слив.
Застосовуючи кронштейн або гачки легко прикріпити жолоб безпосередньо до самого краю покрівлі. А трубу до стіни приєднують хомутами. Кожен поважаючий себе виробник турбується про свого покупця і тому – по максимуму намагаються вдосконалити свої кріпильні складові і створити найбільш підходящий для будь-якого фасаду або будови набір комплектуючих.
Для забезпечення приєднання каналізації зливової і системи водостоку використовуються зливоприймачі. Для захисту труби водостоку від сміття і моху використовують сітки, кошики для воронки. Ще одним аксесуаром є капельники, що встановлюються на дошці даху Їх призначення – полегшити протікання води в жолоб і не дозволяти зайвої вологи збиратися під покрівлею.
познакомились с основными моментами при выборе и проектировании водостоков из ПВХ.