Безкоштовні дзвінки за номером 0800 33-79-14

Он-лайн заявки приймаємо цілодобово !!!

Зворотний дзвінок

Як підібрати матеріал для фасаду?

Коли будуєш свій перший будинок, завжди виникає маса питань. Яку цеглу купити, чим покрити дах, облицювати фасад?

Перше, що спадає на думку – це штукатурка, можливо, облицювальна цегла, іноді навіть дерево. Але технології не стоять на місці і з’являються все нові можливості, технології і облицювальні матеріали, а з ними і ускладнюється вибір.

Абсолютно інноваційним буде рішення віддати перевагу сайдингу.

А може краще штукатурка?

Основні відмінності між сайдингом і штукатуркою виділити не складно. Сайдинг – міцний, довговічний, не підлягає значним змінам під дією кліматичних умов, не деформується і не схильний до цвілі. Якщо фасадні панелі високої якості , а монтаж був виконаний професіоналами – проблем з цим матеріалом не буде навіть при дуже тривалій експлуатації. Це й не дивно, оскільки цей матеріал практично не має недоліків. Зі свого боку штукатурка екологічна і підходить як універсальна основа для оздоблювання, разом з тим має ряд істотних недоліків: піддається розтріскуванню, складно і довго укладається, пропускає вологу і з часом може з’явитись цвіль, вимагає значного догляду кожні три роки. У зв’язку з усіма цими недоліками вибір облицювального матеріалу стає очевидним.

Можливо, у Вас виникла думка про те, що сайдинг це дуже дорого. Ну що ж, давайте порівняємо за ціною витрати при облицюванні будинку штукатуркою і сайдингом.

Основні види витрат з розрахунку середніх цін на десять м. кв. фасаду:

МатеріалВартість матеріалу, грн / м.кв.Доп.сістема кріплення грн / м.кв (лати, саморізи, кріплення)Утеплювач, грн / м.квВартість роботи, грн / м.квЗагальна стоіомость грн / м.квСтрок експлуатації, роківстоіомость за 25 років, грн / м.кв
Сайдинг133438612038225382
Штукатурка з утеплювачем фасаду3076,9686140332,9671165,36
Штукатурка короїд з утеплювачем46,576,9686140349,4671223,11

При експлуатації на штукатурку доведеться витрачатися кожні 5-7 років, тоді як сайдинг не вимагає ні фарбування, ні будь-якого подальшого втручання.

Разом, при нескладних підрахунках за вартістю дешевше вийшов сайдинг, тоді як штукатурка обійдеться в 3 рази дорожче за 25 років і буде вимагати час від часу часткового ремонту.

Віддати перевагу облицювальній цеглі чи, все-таки, сайдингу?

Облицювальна цегла в усі часи була одним з найнадійніших і міцних матеріалів для оздоблення фасаду будинку. Цей вид матеріалу захищає стіни від зовнішніх впливів температур, вологи і можливих механічних пошкоджень.

Розглянемо переваги облицювальної цегли:

  1. Натуральність матеріалів, а значить – екологічна безпека
  2. Міцність
  3. Довговічність
  4. Стійкість, як до низьких, так і до високих температур
  5. Шикарний зовнішній вигляд

Серед переваг є ряд важливих недоліків:

  1. Високе навантаження на фундамент і несучі конструкції. Ці речі необхідно передбачити заздалегідь.
  2. Процес укладання фасадного облицювальної цегли досить трудомісткий і вимагає чималої підготовки укладача
  3. Значна вартість матеріалів і послуг професійних працівників

Якщо Ви не бажаєте витрачати багато грошей, часу і сил на обробку фасаду облицювальною цеглою придивіться до сайдингу, або, до так званих, фасадних панелей.

По-перше, пластиковий сайдинг під цеглу , виглядає дуже схожим на облицювальну цеглу, не тільки за кольором, але і за текстурою, при цьому монтується набагато простіше і швидше.

По-друге – виготовлені з поліпропілену панелі не обтяжують обшивку будинку і можуть застосовуватися в будь-якому будинку або його частини, при цьому забезпечують значну захист від дощу, морозу і інших атмосферних явищ.

По-третє, фасадним панелям притаманні такі ж якісні характеристики, що і натуральному каменю, при цьому вони більш доступні за вартістю.

І нарешті, фасадні панелі створюють відчуття дихаючого будинку, не дозволяють скупчуватися волозі і грибкам.

Отже, що вибрати, сайдинг чи облицювальну цеглу, залежить тільки від вашого уподобання і можливості заплатити за той чи інший матеріал. Потрібно тільки відповісти для себе: чи варто переплачувати? Лицьова цегла – матеріал з натурального каменю добре підходить для фасадних робіт. Але з огляду на складність і високу вартість його укладання, в ряді випадків доцільніше використовувати економічніші фасадні панелі.

Може тоді вагонка?

Дерев’яна вагонка – один з найбільш популярних способів оздобити фасад будинку.

У чому схожість сайдингу і вагонки? На перший погляд і то і то – вузькі панелі, розміщені горизонтально або вертикально на фасаді будинку. Особливих візуальних відмінностей між ними немає, зате є відмінності при експлуатації.

Перш за все, дерев’яна вагонка – це натуральність і екологічність, оскільки її виготовляють безпосередньо з деревини. Разом з тим, виникає необхідність частого, раз в два-три роки, обробки вологовідштовхувальними матеріалами, до того ж, натуральне середовище дуже люблять грибки і цвіль.

Якщо особливого бажання постійної обробки будинку немає – варто придивитися до пластикового сайдингу, який іноді називають пластиковою вагонкою. За своїми технічними характеристиками вони дуже відрізняються, тому не варто плутати одне з іншим. Сайдингові панелі більш стійкі до механічного впливу, не вигоряють при постійному сонячній дії, завдяки вмісту спеціальних захисних компонентів, до того ж – дуже довговічні.

Ще однією відмінною рисою і перевагою сайдинга є можливість кріплення не твердим з’єднанням, на відміну від вагонки, що дозволяє маневрувати при розширенні або звуженні матеріалів під впливом температур і не пошкоджуватися.

Таким чином, вибрати сайдинг або вагонку – вирішувати Вам, а ми можемо тільки порекомендувати і застерегти від можливих помилок.

Підсумуємо

Існує величезна кількість матеріалів і методів оздоблення фасадів. Всі вони мають свої переваги і недоліки.

Штукатурка вимагає регулярне оновлення і підфарбовування, хоча і є найбільш часто використовуваним матеріалом для оздоблювальних робіт.

Облицювальну цеглу вимагає потужного фундаменту і великих трудовитрат, хоча і є найбільш міцним матеріалом.

А дерев’яна вагонка – вимагає частої обробки і дбайливого поводження з горючими матеріалами на відстані метра.

Універсальним і найбільш підходящим на будь-який смак оздоблювальним матеріалом все таки є сайдинг. Він має безліч варіацій і різноманітних форм, може бути схожий на будь-який з матеріалів, при цьому не вимагає особливого догляду, ергономічний, простий в установці і володіє високими технічними характеристиками.