Зворотний дзвінок

Як підібрати матеріал для фасаду?

Коли будуєш свій перший будинок, завжди виникає маса питань. Яку цеглу купити, чим покрити дах, облицювати фасад?

Перше, що спадає на думку – це штукатурка, можливо, облицювальна цегла, іноді навіть дерево. Але технології не стоять на місці і з’являються все нові можливості, технології і облицювальні матеріали, а з ними і ускладнюється вибір.

Абсолютно інноваційним буде рішення віддати перевагу сайдингу.

А може краще штукатурка?

Основні відмінності між сайдингом і штукатуркою виділити не складно. Сайдинг – міцний, довговічний, не підлягає значним змінам під дією кліматичних умов, не деформується і не схильний до цвілі. Якщо фасадні панелі високої якості , а монтаж був виконаний професіоналами – проблем з цим матеріалом не буде навіть при дуже тривалій експлуатації. Це й не дивно, оскільки цей матеріал практично не має недоліків. Зі свого боку штукатурка екологічна і підходить як універсальна основа для оздоблювання, разом з тим має ряд істотних недоліків: піддається розтріскуванню, складно і довго укладається, пропускає вологу і з часом може з’явитись цвіль, вимагає значного догляду кожні три роки. У зв’язку з усіма цими недоліками вибір облицювального матеріалу стає очевидним.

Можливо, у Вас виникла думка про те, що сайдинг це дуже дорого. Ну що ж, давайте порівняємо за ціною витрати при облицюванні будинку штукатуркою і сайдингом.

Основні види витрат з розрахунку середніх цін на десять м. кв. фасаду:

Матеріал Вартість матеріалу, грн / м.кв. Доп.сістема кріплення грн / м.кв (лати, саморізи, кріплення) Утеплювач, грн / м.кв Вартість роботи, грн / м.кв Загальна стоіомость грн / м.кв Строк експлуатації, років стоіомость за 25 років, грн / м.кв
Сайдинг 133 43 86 120 382 25 382
Штукатурка з утеплювачем фасаду 30 76,96 86 140 332,96 7 1165,36
Штукатурка короїд з утеплювачем 46,5 76,96 86 140 349,46 7 1223,11

При експлуатації на штукатурку доведеться витрачатися кожні 5-7 років, тоді як сайдинг не вимагає ні фарбування, ні будь-якого подальшого втручання.

Разом, при нескладних підрахунках за вартістю дешевше вийшов сайдинг, тоді як штукатурка обійдеться в 3 рази дорожче за 25 років і буде вимагати час від часу часткового ремонту.

Віддати перевагу облицювальній цеглі чи, все-таки, сайдингу?

Облицювальна цегла в усі часи була одним з найнадійніших і міцних матеріалів для оздоблення фасаду будинку. Цей вид матеріалу захищає стіни від зовнішніх впливів температур, вологи і можливих механічних пошкоджень.

Розглянемо переваги облицювальної цегли:

  1. Натуральність матеріалів, а значить – екологічна безпека
  2. Міцність
  3. Довговічність
  4. Стійкість, як до низьких, так і до високих температур
  5. Шикарний зовнішній вигляд

Серед переваг є ряд важливих недоліків:

  1. Високе навантаження на фундамент і несучі конструкції. Ці речі необхідно передбачити заздалегідь.
  2. Процес укладання фасадного облицювальної цегли досить трудомісткий і вимагає чималої підготовки укладача
  3. Значна вартість матеріалів і послуг професійних працівників

Якщо Ви не бажаєте витрачати багато грошей, часу і сил на обробку фасаду облицювальною цеглою придивіться до сайдингу, або, до так званих, фасадних панелей.

По-перше, пластиковий сайдинг під цеглу , виглядає дуже схожим на облицювальну цеглу, не тільки за кольором, але і за текстурою, при цьому монтується набагато простіше і швидше.

По-друге – виготовлені з поліпропілену панелі не обтяжують обшивку будинку і можуть застосовуватися в будь-якому будинку або його частини, при цьому забезпечують значну захист від дощу, морозу і інших атмосферних явищ.

По-третє, фасадним панелям притаманні такі ж якісні характеристики, що і натуральному каменю, при цьому вони більш доступні за вартістю.

І нарешті, фасадні панелі створюють відчуття дихаючого будинку, не дозволяють скупчуватися волозі і грибкам.

Отже, що вибрати, сайдинг чи облицювальну цеглу, залежить тільки від вашого уподобання і можливості заплатити за той чи інший матеріал. Потрібно тільки відповісти для себе: чи варто переплачувати? Лицьова цегла – матеріал з натурального каменю добре підходить для фасадних робіт. Але з огляду на складність і високу вартість його укладання, в ряді випадків доцільніше використовувати економічніші фасадні панелі.

Може тоді вагонка?

Дерев’яна вагонка – один з найбільш популярних способів оздобити фасад будинку.

У чому схожість сайдингу і вагонки? На перший погляд і то і то – вузькі панелі, розміщені горизонтально або вертикально на фасаді будинку. Особливих візуальних відмінностей між ними немає, зате є відмінності при експлуатації.

Перш за все, дерев’яна вагонка – це натуральність і екологічність, оскільки її виготовляють безпосередньо з деревини. Разом з тим, виникає необхідність частого, раз в два-три роки, обробки вологовідштовхувальними матеріалами, до того ж, натуральне середовище дуже люблять грибки і цвіль.

Якщо особливого бажання постійної обробки будинку немає – варто придивитися до пластикового сайдингу, який іноді називають пластиковою вагонкою. За своїми технічними характеристиками вони дуже відрізняються, тому не варто плутати одне з іншим. Сайдингові панелі більш стійкі до механічного впливу, не вигоряють при постійному сонячній дії, завдяки вмісту спеціальних захисних компонентів, до того ж – дуже довговічні.

Ще однією відмінною рисою і перевагою сайдинга є можливість кріплення не твердим з’єднанням, на відміну від вагонки, що дозволяє маневрувати при розширенні або звуженні матеріалів під впливом температур і не пошкоджуватися.

Таким чином, вибрати сайдинг або вагонку – вирішувати Вам, а ми можемо тільки порекомендувати і застерегти від можливих помилок.

Підсумуємо

Існує величезна кількість матеріалів і методів оздоблення фасадів. Всі вони мають свої переваги і недоліки.

Штукатурка вимагає регулярне оновлення і підфарбовування, хоча і є найбільш часто використовуваним матеріалом для оздоблювальних робіт.

Облицювальну цеглу вимагає потужного фундаменту і великих трудовитрат, хоча і є найбільш міцним матеріалом.

А дерев’яна вагонка – вимагає частої обробки і дбайливого поводження з горючими матеріалами на відстані метра.

Універсальним і найбільш підходящим на будь-який смак оздоблювальним матеріалом все таки є сайдинг. Він має безліч варіацій і різноманітних форм, може бути схожий на будь-який з матеріалів, при цьому не вимагає особливого догляду, ергономічний, простий в установці і володіє високими технічними характеристиками.