Зворотний дзвінок

Монтаж сайдингу і можливі помилки

Частина помилок при монтажі сайдинга виникає через незнання технології, коли він здійснюється некваліфікованими працівниками. Інші помилки допускаються через недбалість, а деякі – просто через лінь працівників, які, найчастіше, роблять не для себе. Щоб правильно обшити будинок і проконтролювати недбайливих працівників слід звернути увагу на десять найважливіших моментів.

Перше правило. Не варто вкручувати саморізи в перфорацію до упору.

монтаж сайдинга, вкручивание самореза
На що це впливає?
Вініловий сайдинг схильний до температурного впливу. Залежно від погоди, він може або розширюватися, або – звужуватися. Вкручені до упору саморізи або жорстко забиті цвяхи зафіксують планку, тим самим обмежать можливість її руху. Згодом, панелі можуть деформуватися, і всю конструкцію може «повісті». Саме порушення цього правила призводить до таких плачевних наслідків як кривої хвилеподібний фасад і цей процес незворотній.
Як потрібно зробити?
Рекомендований професійними монтажниками зазор коливається від одного до двох міліметрів, по відчуттях це як затиснути до упору і на один виток повернутися.

Правило друге. Слід вкручувати саморіз якраз в центр перфорації.

монтаж сайдинга саморезом по центру перфорированного отверстия
На що це впливає?
При температурних коливаннях і розширенні / стисненні панелей -планка сайдингу може зміститися, якщо проігнорувати це правило. Як наслідок – деформований фасад.
Як потрібно зробити?
Сайдинг перфоровано отворами спеціальної довжини, такими, щоб врахувати коефіцієнт лінійного розширення планки. Перевірте, щоб цвяхи або саморізи були розташовані чітко по центру. Професіонали радять залишати відстань від тридцяти до сорока сантиметрів між ними.

Правило третє. Не варто перетягувати панелі, коли вмонтовуєте сайдинг.

не перетягивать панели сайдинга во время монтажа
На що це впливає?
Панелі можуть як би «розстібнутися» якщо температура різко знизиться.
Як потрібно зробити?
Встановіть панелі без натягу. Тоді ніякої перепад температури не буде страшний. А ще краще – звернутися до спеціального обладнання – пластикової системі кріплення кріплень, так вдало розробленої фахівцями компанії «Альта-Профіль Україна», щоб позбавити вас від зайвих проблем в разі роботи некомпетентних монтажників.

Правило четверте. Обов’язково скористайтеся обрешіткою.

<Использование обрешетки при монтаже сайдинга
На що це впливає?
Панелі сайдинга повинні бути покладені на ідеально рівну поверхню. Саме обрешітка служить вирівнюючим елементом.
Як потрібно зробити?
Зверніть увагу ваших робочих на те, що обрешітка будь-якого типу, не має значення, зроблена вона з дерева або металу, є обов’язковою при монтажі сайдинга. Саме вона забезпечує надійну циркуляцію повітря між перекриттями. Якщо дотримати це правило – будинок буде захищений від цвілі і грибків.

П’яте правило. Саморізи або цвяхи повинні бути оцинковані.

На що це впливає?
Якщо знехтувати цим простим правилом – з часом металеві з’єднання піддатися корозії. Вам доведеться спостерігати некрасиві руді плями на вашому фасаді в місцях кріплень.
Як потрібно зробити?
Використовуйте тільки оцинковані кріпильні елементи, продовжите життя своєму фасаду.

Шосте правило. Панелі сайдинга не повинні бути щільно змонтовані по відношенню до планок.

Монтаж сайдинга и планок
На що це впливає?
При температурному розширенні або стисненні панелі можуть деформуватися, у них не залишиться місця для компенсації.
Як потрібно зробити?
Професіонали рекомендують залишати відстань не менше половини сантиметра, якщо вмонтовуєте в теплу пору року. І більше сантиметра – якщо монтаж здійснюється взимку.

Правило сьоме. Використовуйте ті планки сайдинга, які потрібні за технологією.

Использование планок при монтаже сайдинга
На що це впливає?
В основному, будівля довша, ніж панелі, якими її обшивають. У такому випадку, щоб з’єднати панелі в довжину, застосовується спеціальна планка з’єднання. Тоді панелі можна розмістити встик одна до одної. Монтажники найчастіше ігнорують цю рекомендацію і з’єднують панелі внахлест. Згодом, в зоні нахлеста утворюється зазор, який збільшується. Його помітно неозброєним оком, він порушує цілісність обробки.
Ще, як приклад використання планок не за місцем, може бути варіант, коли планки J-trim застосовуються для оформлення віконних рам. Це і дорожче і не має естетичного вигляду.
Як потрібно зробити?
До всієї сертифікованої продукції надається інструкція. У ній ви зможете знайти докладне роз’яснення для застосування всіх необхідних елементів і проведення якісного монтажу. Не ігноруйте рекомендації виробника.

Восьме правило. Не варто закручувати саморіз або забивати цвях безпосередньо в тіло панелі.

На що це впливає?
На термін служби сайдинга забивання цвяха в панель в непередбаченому місці може вплинути негативно. Кожна панель розрахована на певне розширення, якщо не дозволити матеріалу пройти потрібний шлях – її поведе. Самі розумієте, який зовнішній вигляд матиме ваш фасад.
Як потрібно зробити?
Користуйтеся спеціальними отворами, передбаченими для перфорації. Якщо їх недостатньо – застосуєте спеціальний інструмент – перфоратор для виготовлення отворів під сайдинг

Правило номер дев’ять. При монтажі обов’язково зверніть увагу на кліматичні умови.

На що це впливає?
Якщо не врахувати можливе розширення панелі – просто зіпсуватися все покриття, коли буде спекотна погода. Якщо зазор буде не розрахований на зменшення при морозі – панель може вийти з планки.
Як потрібно зробити?
Залишити такий зазор, який врахує всі температурні розширення. Він не повинен бути занадто великим або занадто маленьким. І в тому і в іншому випадку це створить свої незручності.

Десяте правило. Довірте розрахунок матеріалів професіоналам

montajnik
На що це впливає?
Працівники не особливо замислюються над тим, щоб правильно зробити розрахунок необхідної матеріалу. Кажуть часто приблизно. Якщо кількості сайдинга буде недостатньо – вам доведеться повторно їхати за покупками, якщо ж його буде занадто багато – втратите в грошах.
Як потрібно зробити?
Спершу слід розрахувати площу поверхні, яка готується до обробки. Щоб спростити собі задачу постарайтеся розбити її на прості фігури – трикутники і прямокутники. Порахуйте площа кожного елемента і додайте все разом. Врахуйте, що при прорахунку віконні та дверні прорізи вичитувати не потрібно. До загальної вийшла площі слід додати ще близько 10%. Це дозволить компенсувати можливі помилки і обрізки. Тепер у вас є необхідна площа.
За технологічними розрахунками у компанії «Альта-Профіль» корисна площа панелей дорівнює 0,84 метра квадратного. Помножте свою цифру на цю та повчіть необхідне значення для закупівлі.
І головне, намагайтеся довіряти обшивку будинку професіоналам, це не тільки дасть вам гарантії якісного монтажу, але і збереже ваші нерви і гроші.