Зворотний дзвінок

Види сайдингу та його використання для утеплення фасаду будівлі

Сайдинг – як утеплювач.

siding1
Сайдинг досить простий в установці, при цьому має ряд переваг. До основних відносять: простоту в експлуатації, монтаж, що не займає багато часу і надійний захист зовнішніх стін від впливу навколишнього середовища, при цьому ще і зовні будівля стає доглянутою і красивою. Важливо також пам’ятати про утеплення, що дозволить назвати ваш будинок сучасним і енергоефективним.
Давайте розберемося, що ж таке цей сайдинг. В першу чергу – це покриття, яке використовується для облицювання зовнішньої сторони фасадів. Воно являє собою панелі різної довжини, але, в основному, до чотирьох метрів.
Вперше сайдинг з’явився ще в Північній Америці. Переселенці почали обшивати побудовані будинки дошками за певною схемою. При цьому каркас будівлі був полегшеним і не найскладнішим за конструкцією, що дозволяло не захаращувати конструкцію. Важливо було зберегти певну послідовність укладання верхніх дощок. Вони прибивали таким чином, щоб кожна наступна дошка трохи заступала на попередню. Таким чином, був забезпечений захист від вологи і атмосферних опадів. Краплі дощу стікали по свесу і не доставляли дискомфорту внутрішніх стінах будівлі. Це розташування покриття було визнано одним з найкращих і отримало назву традиційного в Канаді і Сполучених Штатах Америки. Облицювання таким способом стали іменувати – сайдингом.
siding--pod-brevno
Як показує практика, дерево було не довговічним матеріалом, до того ж – надзвичайно дорогим і потребує додаткового догляду і обробки. Інженери всього світу почали шукати альтернативу натуральної деревини. Спочатку вдалися до металів, таким як сталь, алюміній і схожим на них за властивостями. Металеве покриття також схильне до корозії і вимагає догляду, хоча і терміни використання значно збільшилися. Розвиток хімічної промисловості вивело еру сайдингу на новий більш високий рівень. Панелі стали виконувати з полівінілхлориду, деревно-полімерного композиту і акрилу.
Різні матеріали дозволили задовольнити практично будь-які вимоги замовника. Так, тепер стало можливим втілити будь-яку архітектурну задумку, тим самим не вилазячи за рамки встановленого бюджету. До того ж, використання таких матеріалів дозволяє виконувати всі норми екологічності та пожежної безпеки, що важливо саме по собі.

Зупинимося докладніше

Деревина

werzalit_siding
У наш час все ще залишилися прихильники натуральної деревини в облицюванні, хоч і не часті. Використовується вона не в чистому вигляді, а у вигляді стружки в складі деревно-полімерного сайдінга. Зберігаючи якості натурального дерева, але усунувши гігроскопічність, утворенню гнилі, матеріал зарекомендував себе досить добре. Розміри панелей не змінюються з часом, не піддаються температурних перепадів, все це завдяки пластику, який є сполучною матеріалом між деревною стружкою. Серед українських представників зовнішнього облицювання найбільш відомі три компанії:

  • Werzalit – один з найдорожчих представників, вартість метра квадратного починається від 1900 гривень
  • Legro – середній варіант, який не поступається за якістю, вартість квадратного метра в районі 1300 гривень
  • Zagu – більш економічний варіант, що починає свою ціну від 900 гривень за метр квадратний

Метал

metal-siding-dom
Всім відомо, що металеві вироби дуже міцні і надійні. Фасадні панелі тому не виключення. Технологія виробництва панелей досить проста – алюмінієву або сталеву заготовку з двох сторін покривають антикорозійними засобами, потім додають полімерне покриття, лакове. Всі ці матеріали потрібні для поліпшення експлуатаційних якостей майбутнього профілю, після всього цього поверхню забарвлюється. Не рідко використовуються цинк-титанові заготовки. Вони підходять для дуже вологих приміщень, але мають і свої особливості, оскільки дуже багато важать. Такий недолік може істотно вплинути при виборі. Сайдинг з алюмінію або сталі в цьому випадку більш відповідний, оскільки створювана ним навантаження не перевищує п’яти кілограм на метр квадратний, тоді як у цинк-титанового може перевищувати десять кілограмів на метр квадратний.
Виробники в Україні:

  • Corus
  • Union Zinc
  • Grand Line
  • Ruukki
  • «Скіф»
  • PSM Profil
  • Alcoa

Середня вартість таких панелей з алюмінію і сталі варіюється від двохсот сімдесяти до дев’ятисот гривень, тоді як цинк – титанові коштують в районі тисячі вісімсот гривень за метр квадратний.

Вініл

vinil-siding-flex
Найчастіше металевий сайдинг застосовують для промисловості, а при будівництві або облицюванні будинку простіше використовувати вінілові панелі. Він має незаперечні переваги:

  • легкість ваги (до двох кілограм на метр квадратний)
  • негорючість
  • не схильні до дії вологи
  • збереження зовнішнього вигляду
  • не вимагають фарбування
  • стійкі до шкідників

siding--pod-brevno
Виготовляються такі панелі методом екструзії. В Україні планки такого роду найбільш представлені у таких фірм:

  • Alta-Profil
  • Fasiding
  • Mitten
  • CertainTeed
  • Royal

Вінілові панелі вважаються найбільш економічними за співвідношенням ціна-якість. Стартує ціна в середньому від 118 гривень за метр квадратний. Обов’язково при покупці звертайте увагу на сертифікати і вимагайте їх надання, щоб не бути обдуреними.

Акриловий сайдинг

З недавнього часу існує акриловий сайдинг. У нього свої чесноти:

  • не схожий ні на який інший – глянсовий блиск
  • значна стійкість до ультрафіолетового випромінювання
  • стійкість до різноманітних хімічно – агресивних середовищ
  • великий термін експлуатації – до 50 років

Компанія Alta-Profil – один з лідерів ринку, випустила акриловий сайдинг «KANADA плюс, з відносно не високою вартістю близько 200 гривень за квадратний метр.

Фіброцементний сайдинг

fibrocementnyi-siding
Ще один вид сайдинга, застосовуваний у виробництві – фіброцементний. Він проводиться за допомогою змішування армуючих волокон целюлози і мінеральних наповнювачів з цементом. Ця суміш подається високотемпературній обробці. В результаті чого з’являється вогнетривкий, стійкий до ультрафіолетових променів, дуже міцний профіль. Термін служби його значно вище всіх попередніх варіацій, але питома вага в дванадцять кілограмів на метр квадратний є істотним недоліком і не дозволяє використовувати даний вид профілю на будь-якому фундаменті. Вартість такого профілю до тисячі гривень.
Справляють таке покриття компанії:

  • Cemcolor
  • Eternit
  • Cemstone

Монтаж сайдингу

montaj-siding
З чого ж почати монтаж, запитаєте ви. Ми рекомендуємо ознайомитися в першу чергу з інструкцією, яку кожен виробник передає разом з товаром. Хоч там нічого складно і немає, але все ж варто дотримуватися зазначених рекомендацій, особливо це стосується типу рекомендованої обрешітки, погодних умов при монтажі і навіть відстані між цвяхами. Можливо, виробник запропонує вам найкращі варіанти обшивки поверхонь, виконання конструктивних вузлів і зверне увагу на різноманітні нюанси.
Обрешітка, яка необхідна для монтажу сайдингу, може бути різною. Але не залежно дерев’яна вона або металева – в тандемі з планками повинна бути забезпечена відповідна циркуляція повітря. Фасади, виконані таким чином, називаються – навісними вентильованими фасадами. Якщо необхідно обшити дерев’яні стіни – сміливо кріпіть панелі прямо на них, а ось для кам’яних стін краще застосувати обрешітку.
Вибрати для монтажу обрешітки метал або деревину – суто справа кожного. Прийміть до відома те, що якщо перевага віддана все ж дерев’яній обрешітці – її слід покрити спеціальними засобами для підвищення терміну служби.
Якщо сайдинг горизонтальний – рейки повинні бути вертикальними і навпаки.

Утеплений фасад

uteplenie-saidingom
Чим утеплювати фасад обшитий сайдингом? З огляду на, що сайдинг дуже хороший бар’єр від шуму і вологи зовні, утеплювач дозволить зберегти затишок у домі та скоротить витрати на обігрів.

Базальтова мінеральна вата

Базальтова мінеральна вата використовується як утеплювач найчастіше. Таке волокно виходить з розплавлених гірських порід базальтової групи, іншими словами мінералів або шлаків. У зв’язку з дуже високою температурою горіння – понад 800 градусів Цельсія, цей матеріал огнеустойчив. Ще однією перевагою є те, що вона не гігроскопічна, не схильна до впливу шкідників і цвілі. Для простоти монтажу вату виробляють плитами для стін або рулонами для покрівельних робіт. Товщина і щільність бувають різними в залежності від необхідності.
Компанії виробники мінеральної вати:

  • Paroc
  • Isover
  • Rockwool
  • Knauf Insulation

Скловата

Складається скловата з відходів скляної промисловості або звичайного битого скла. Це ще один вид мінеральної вати. Добре в даному матеріалі те, що у нього дуже висока пластичність. Це дозволяє заповнювати всі зазори між стінами і вузлами будівлі. Ще – досить висока теплоізоляція. Але недоліки все ж частково перекривають гідності. Основним є – вплив на шкірні покриви людини, що викликає печіння шкіри на деякий час. Необхідність користуватися спеціальним одягом трохи ускладнює монтаж. До того ж, необхідно застосовувати засоби захисту дихальних шляхів, оскільки дрібні частинки скла можуть проникати в легені з диханням. Зате вартість такого утеплювача досить демократична.
При покупці утеплювача обов’язково зверніть увагу на наявність сертифікатів. Сміливо вимагайте їх у фірм представників. Дуже часто зустрічаються підробки, виготовлені з неякісних матеріалів, вони можуть бути токсичні. Будь-який продавець зобов’язаний надати документальне підтвердження якості продукції, що продається.

Зверніть увагу!

Не тільки якість товарів є основним при облицюванні будинку, але і сам монтаж покриття. Врахуйте температурні особливості при установці. Наприклад, якщо температура низька – матеріалу потрібно дати час звикнути і полежати, щоб адаптуватися. Також важливо залишити додаткові зазори для розширення при більш високих температурах.
Послідовність виконання монтажу:

  • Очистіть зовнішні стіни від залишків попереднього покриття
  • Зніміть всі навісні елементи, в тому числі і водостічну трубу
  • Зробіть розмітку

  • Виставте маяки на місці кріплення планок
  • Прібейте обрешітку за допомогою болтів або анкер-гайок
  • Покладіть теплоізоляцію безпосередньо на стіну
  • Покрийте вітрозахисної мембраною
  • Додайте зазор до 4 см для вентиляції
  • Якщо є необхідність – покладіть ще один шар утеплювача
  • Зафіксуйте панелі сайдинга на обрешітку.
  • Починайте монтаж знизу вгору

Важливо. Перша панель вкладається на відстані п’яти сантиметрів від землі.

Поради фахівця

Щоб уникнути помилок, зверніть увагу на ряд важливих моментів:

  1. Для довговічності функціонування системи вентильованих фасадів покрийте його мембраною для захисту від вологи і вітру
  2. Температурні зазори мають набагато більше значення, ніж ви думаєте. Неправильність зазорів може привести до того, що сайдинг зміститися. Нагадуємо, що зазор між сайдингом і латами варіюється в діапазоні від одного до двох міліметрів, а між вертикальними планками і панеллю – близько шести міліметрів.
  3. При використанні дерев’яної обрешітки переконайтеся, що дерево добре висушити.
  4. Дотримуйтеся рекомендованого кроку між панелями сайдінга. Недотримання цього правила може призвести до провисання панелей, особливо це стосується темних кольорів
  5. Зверху сайдінгової панелі є отвори, розраховані під цвяхи або саморізи, а знизу – засувка-замок.