Зворотний дзвінок

Що вибрати для облицювання фасаду: штукатурку чи сайдинг?

сайдинг или штукатурка
Фасад заміського будинку можна обробляти різними способами. Детальніше зупинимося на порівнянні декоративної штукатурки і
сайдингу .

Що потрібно знати про декоративну штукатурку.

В першу чергу – це красиво, багато, помпезно. Багато дизайнерських рішень легко втілити в життя, якщо використовувати фасадну штукатурку. На що варто звернути увагу:

 1. Фасадна штукатурка має ряд обмежень по температурі:
  • Якщо температура нижче 10 градусів Цельсія наносити розчин не можна
  • Якщо температура вище 30 градусів Цельсія також не рекомендується нанесення штукатурки, оскільки вона дуже швидко висихає і процес може бути не закінчений.
 2. Не можна штукатурити будинок, якщо він вже утеплений скловатою.
 3. Грунт також має вирішальне значення. Якщо він нестійкий від штукатурки також доведеться відмовитися, оскільки можлива поява тріщин.
 4. Нанесення фасадної штукатурки – дуже трудомісткий і витратний за часом процес, оскільки до повного результату необхідно пройти такі етапи:
  • спершу, поверхню стін потрібно довести практично до ідеальної рівності
  • потім, розмістити на них сітку
  • після цього – наноситься чорнова штукатурка
  • на неї кладуть декоративний шар
  • і, на завершення, все фарбують

Обов’язково зверніть увагу, що для отримання хорошого результату, кваліфікація штукатурщиків повинна бути на дуже високому рівні.
З іншого боку, фасадна штукатурка має ряд переваг:

 1. Практичність і надійність
 2. Вологозахищеність
 3. Захист будинку від впливу негативних факторів ззовні
 4. Великий вибір кольорів і текстур

Є і свої недоліки:

 1. Дуже трудомісткий процес нанесення
 2. Необхідність постійно оновлювати колір
 3. Можливість виникнення дрібних тріщин
 4. Обов’язковість виконання робіт фахівцем високої кваліфікації

Що потрібно знати про сайдинг.

Це інноваційний продукт високої якості, реалізований у вигляді пластикових панелей. Для монтажу необхідно тільки встановити обрешітку. Не потрібно використовувати будь-якої клей або рідкі розчини. Виконати установку панелей зможе навіть новачок, скориставшись інструкцією або відео з інтернету. І що найважливіше, не потрібно підлаштовуватися під погоду. Монтувати сайдинг також легко і під дощем і сніжною зимою, при цьому не буде ніяких негативних наслідків.
Відмінною рисою даного матеріалу також є те, що встановлюється він з деяким зазором між будинком, що дозволяє вільно циркулювати повітрю і не допускати цвілі і грибка на стіни будинку.
Важливо розуміти, що сайдинг дуже універсальний. Наприклад, вініловий має діапазон температур, при яких його можна використовувати від -50 до +60 градусів Цельсія. А з огляду на те, що використовується екологічно чистий пластик – немає необхідності хвилюватися про токсичність, навіть під палючими сонячними променями.
Проте, сайдинг має деякі незначні недоліки:

 1. При монтажі слід чітко дотримуватися вказівок з інструкції
 2. Дешевий або підроблений сайдинг не буде служити так довго як хотілося б, тому економити не варто.

А які ж переваги:

 1. Величезна кількість варіантів кольорів і фактур від
  каменю
  до дерева , цегли і так далі < /li>

 2. Простота монтажу, не вимагає залучення професіоналів
 3. Клімат не впливає на якість поверхонь
 4. Універсальність установки навіть під проливним дощем або снігом.

Порівняємо сайдинг і фасадну штукатурку

Переваги цих видів фасадів схожі між собою. І той і той матеріал має високі характеристики, високу надійність, може бути використаний при низьких температурах, на них не впливає підвищена вологість повітря, сонячні промені або які-небудь ще погодні явища. Хоча, термін експлуатації сайдинга вище в 2,5 рази і коливається в районі 50 років, тоді як фасадну штукатурку необхідно періодично підфарбовувати і термін служби її близько 20 років.

У сайдингу є одна чудова властивість, що дуже спрощує життя при пошкодженні – можливість часткової заміни без особливих зусиль. При пошкодженні однієї з панелей сайдинга досить просто замінити цю панель, немає необхідності знімати весь фасад.

Розглянемо порівняльні характеристики сайдинга і фасадної штукатурки:

 1. Монтаж і нанесення. Сайдинг вмонтовується безпосередньо на обрешітку. Фасадна штукатурка наноситься на фасад в декілька етапів, з урахуванням часу на висихання.
 2. Тимчасові витрати. Для монтажу сайдингу досить декількох днів, а на фасадну штукатурку піде не менше місяця.
 3. Можливість додаткової установки утеплювача. Установка можлива і в тому і в іншому випадку, тільки при обробці фасадною штукатуркою є деякі винятки.
 4. Вологопроникність. Обидва матеріали вологонепроникні.
 5. Горючість. Сайдинг не підтримує горіння, але може плавитися при впливі прямим джерелом вогню, фасадна штукатурка – негорюча.
 6. Оновлення. Сайдинг не вимагає ніякого догляду після установки, тоді як фасадна штукатурка потребує періодичного фарбування.

Ціна питання

Щоб ми не говорили про характеристики матеріалів, для більшості споживачів під час ремонту гостро стоїть питання витрат.

Варто звернути увагу, що при виборі сайдинга на вартість найбільше впливає ціна самих панелей. Чи не рекомендуємо брати дешеві, оскільки в них можуть бути не дотримані всі необхідні якісні характеристики. Це може привести до деформації при перепадах температур і вигорання під сонячними променями. Також, сама конфігурація будівлі може здорожити облицювання, оскільки кожен декоративний елемент вимагає додаткової кількості планок.

Що стосується фасадної штукатурки – за нашими підрахунками вона обійдеться на 10-15% дорожче.

Висновок
Вибір зробити простіше, якщо порівняти переваги і недоліки, зважити всі «за» і «проти». Буде це сайдинг чи фасадна штукатурка – вирішувати Вам.