Зворотний дзвінок

Водостік – важлива складова захисту будинку


З чого починається будинок? Основні деталі – стіни і, звичайно ж, дах. Саме ця частина будівлі відповідає за мікроклімат в будь-якому споруді. Якщо вона виходить з ладу – можуть постраждати не тільки стіни та внутрішнє оздоблення, але ще і меблі, дорога техніка і багато іншого.
Для захисту даху придумали системи водостоку. Вони бувають з різних матеріалів, але основну популярність завоювали виготовлені з полівінілхлориду. Це й не дивно, будь-який замовник оцінить насамперед універсальність, перевірений часом якісний матеріал і доступність ціни. Розглянемо докладніше, чому віддають перевагу саме ПВХ водостічних систем.

Основні переваги полівінілхлоридних водостічних систем

Така популярність ПВХ відсотків має, безумовно, свої об’єктивні причини. Розглянемо на прикладі порівняння полівінілхлоридних систем з системами з металевою основою.
Переваги ПВХ перед металом:

  • Вартість пластика набагато нижче металу. Для більшості споживачів саме цей фактор може зіграти основну роль при виборі, але є й інші.
  • Функціональність водостоку з полівінілхлориду ні чим не поступається металевого водостоку.
  • Надійність, доведена роками і досвідом попередників, не дозволяє виникати ніяким сумнівам.
  • Довговічність ПВХ перевірена мільйонами споживачів.
  • атмосфероустойчива – показники пластикових водостоків в цьому критерії одні з кращих. Адже вони не схильні до корозії, не вигоряють на сонці, не піддаються впливу ультрафіолетових променів, не тріскаються від дії низьких температур, на відміну від металевих систем водостоку.
  • Крім того, невелику питому вагу робить пластикові водостоки досить універсальними в застосуванні. Їх не складно прикріпити на дах, вони її не обтяжують, не потрібно якихось особливих пристосувань для підйому, команди професіоналів. Крім того, такі водостоки більш рекомендовані для будівель з покрівлею, встановленої тривалий час назад, оскільки ймовірність пошкодження мінімальна.
  • Чи можуть застосовуватися в широкому температурному діапазоні, що має важливе значення для регіонів з мінливим кліматом. Виробником заявлено діапазон від -70 ° С до + 120 ° С. Хоча рекомендується все ж використовувати при температурах від мінус до плюс 50 ° С. Крім того, саме для температурних змін (при звуженні і розширенні самого матеріалу) розроблений ряд захисних механізмів, таких як ущільнювачі, в першу чергу.
  • Чи не втрачають колір під впливом ультрафіолету або сонячних променів. Таким чином, залишаються як нові довгі роки. Це викликано тим, що ще на етапі виготовлення безпосередньо в пластик додали спеціальний пігмент, який і захищає водостік.

Рекомендується скористатися інструкцією по монтажу, щоб уникнути можливих проблем з водостічної системою в майбутньому.
При експлуатації системи водостоків в досить низьких температурах професіонали радять застосовувати систему антиобледеніння. Це необхідно для того, щоб освіти снігу і крижані напливи не зруйнували водостік і не вирвали його під власною вагою. А виглядає вона приблизно так: прокладають кабель, який нагрівається, в жолобі або трубі. Цей кабель якраз і забезпечує надійний захист при сильних морозах.

Терміни служби полівінілхлоридних відсотків.

Будь-якого споживача в першу чергу зацікавить таке питання – як довго я зможу насолоджуватися красою і зручністю даного водостоку. Відповідаємо, якщо виробник вибраний з числа надійних, з багаторічним досвідом виробництва даного типу систем, досить великим асортиментом комплектуючих деталей, хорошим і об’ємним модельним рядом – то конструкція і матеріал обіцяють бути високої якості. Ще однією підстраховуванням при виборі може послужити наявність сертифікатів і дозвільних документів. У разі – якщо все це є і не викликає сумнівів у справжності – водостік може прослужити до двадцяти років. Але тут ще дуже важливу роль грає монтаж. Якщо він виконаний правильно – ніяких проблем в майбутньому виникнути не повинно.

Водостоки – не виняток, а родзинка в дизайні


Якщо ви думаєте, що водостоки всі однакові і не мають особливого впливу на загальний вигляд будинку або будівлі – ви глибоко помиляєтеся. Вони можуть бути досить різними і навіть виділятися і запам’ятовуватися своїм унікальним зовнішнім виглядом.
Водостік за своєю формою може бути як стандартним круглим, так і прямокутним, а в деяких випадках навіть П-образним. У будь-якому з цих випадків конструкція не вплине жодним чином на пропускну здатність всієї системи. Тільки ось П-подібний тип має свою особливість і не дозволяє переливатися воді під час сильного дощу через краю.
Екстер’єр, створюваний різного роду водостічними системами, теж може бути досить унікальним. Зверніть увагу на дизайн, це сполучні лінії уздовж всієї конструкції, які можуть зіграти в цьому питанні не останню роль. Колір може бути або виразним і вигідно відрізняти їх від основної тенденції всієї будови, або вписуватися м’яко і акуратно в загальну картину. Контраст здатний створити унікальний неповторний вигляд екстер’єру всього будинку. Крім того, водостічні системи не рідко використовують в якості сполучних елементів між будівлями, такими як будинок, гараж, літня кухня, альтанка, по всій території, створюючи свою незабутню картину.

Думка фахівців

У будь-якій справі важливо знати, на що звернути увагу при експлуатації. У випадку з водостоками важливу роль відіграє догляд за вже встановленою системою. В першу чергу рекомендується прибирати засмічення у вигляді листя, гілок та іншого. Періодично рекомендується проводити процедуру повного очищення. Якщо вам робити це не полювання – виробник пропонує встановити на етапі монтажу захисну сітку від листя. Функція її полягає в тому, щоб захистити водостік не тільки від гілок і листя, але і від великих навісів снігу, крижаних кірок, тим самим істотно знизиться загальний тиск на весь водостік. Такий аксесуар не вимагає до себе підвищеної уваги, досить простий в установці відразу в жолоб, діаметр якого близько трьох сантиметрів, особливим кріпленням не споряджений, не псується від ультрафіолетового випромінювання і не створює навантаження від своєї ваги, оскільки надзвичайно легкий.
Крім того, для забезпечення захисту від обмерзання встановіть нагрівальний кабель в самому жолобі або трубі. Це позбавить вас від занепокоєння, що вода може замерзнути в трубі і розірвати її, бурульки і сніжні нарости так само не будуть вас турбувати.
На ринку надано такий тип водостічної системи, який зовсім не боїться зимових умов. Вони були випробувані в такому суворому кліматі, який тільки може існувати. У тих місцях, де опади здатні досягати декількох метрів – обов’язковим стає застосування сталевого держателя для жолоба і водостічної труби. Крім того, всі з’єднувальні елементи додатково ущільнюються вкладкою, для забезпечення необхідної жорсткості. При такій конструкції вся система стає міцнішою. Вкладка не створює додаткового опору, оскільки гарантовано дуже гладка з боку внутрішньої поверхні. Така її конструкція до всіх переваг підвищує прохідність води та інші гідравлічні характеристики, з’єднувачі між торцями жолоба теж не затримують водяний потік.

Розмір має значення


Зручність водостічних систем гарантується ще й тим, що вони можуть бути різних розмірів. Сама труба може бути в діапазоні від п’яти до шістнадцяти сантиметрів, а глибина жолоба варіюється від семи до двадцяти міліметрів. Кожна дах унікальна і вимагає до себе індивідуального підходу. Зв’язок загальної ефективності системи водостоку і діаметра труб, а також глибини жолоби – прямо-пропорційна. Точно розрахувати необхідні параметри найкраще допоможе фахівець, але прикинути для себе ви зможете самостійно. Відштовхуватися слід від загальної площі даху. Підрахуйте її і додайте ¼ площі стан фасаду. Підсумковий результат і буде площею водозбору. Кількість водостічних труб розраховується виходячи з 40 м2 на одну трубу водостоку. Рекомендують дотримуватися при установці труб відстані від восьми до десяти метрів між ними. При виборі глибини жолоби рекомендуємо врахувати, що півтора метра квадратних перетину жолоба відповідає одному метру квадратному площі водозбору.
Довжина жолоба з пластика може бути досить різною. Прикиньте необхідну саме вам і, відповідно до розрахунків, придбайте необхідну кількість. Таким чином, можна істотно зменшити відходи. Обрізати полівінілхлорид досить просто.

Виробники відсотків

На українському ринку конкуренція серед виробників полівінілхлоридних відсотків досить жорстка. Тут представлена ​​продукція польських, англійських, бельгійських та українських компаній. Вітчизняний виробник компанія «Альта-профіль» Україна гідно витримує конкуренцію серед своїх суперників. Це робить позитивний вплив на якість продукції. Крім того, час від часу ми можемо побачити на ринку новинки по частині кріплення та інших необхідних елементів, що не може не радувати.

Як правильно вибрати і встановити водостічні системи

Перше і основне правило вибору водостічної системи – необхідно врахувати розміри даху і ската. Якщо скат не перевищує сімдесяти метрів квадратних, то необхідно вибирати жолоб, діаметр якого не перевищує дев’яти сантиметрів, а якщо мова йде про схилах більше ста метрів квадратних – краще вибрати жолоб в районі тринадцяти міліметрів, а трубу в районі ста міліметрів.

  1. З чого ж починати монтувати водостік? В першу чергу слід прикріпити тримач. З кутом нахилу теж не завадить визначитися заздалегідь, варто врахувати, що ухил залишають в межах від трьох до п’яти міліметрів на кожен погонний метр жолоба.
  2. Один власник слід розмістити у верхній точці, а другий – в тій, що сама нижня, але у напрямку до точки зливу. Обидві ці точки потрібно з’єднати за допомогою шнура, він і буде орієнтиром для монтажу проміжних власників. Крок між власниками повинен бути менше половини метра. Кожен з них необхідно прикрутити за допомогою чотирьох шурупів або саморізів. Це дуже важливо. Недотримання цього правила може стати причиною деформації всієї системи.
  3. Ще одне важливе зауваження – діаметр внутрішнього лійки повинен бути менше діаметра нашого отвори.
  4. Кожен з торців жолоби слід помістити в ЖЕЛОБНАЯ з’єднувач, відстань між торцями має бути дотримано.
  5. Для кріплення на покрівлі є спеціальні настії. Відрізати їх слід пилкою. При зрізанні необхідно дотримати прямий кут і обов’язково врахувати довжину зазору, який використовується безпосередньо для монтажу.
  6. Необхідно зачистити кінці жолоба, які ми відрізали дуже уважно. Крім того, слід зачистити і краю, які утворюються після обрізки ножицями по металу отвори під лійку прохідний.
  7. Коли будете починати кріплення самого лійки – дотримуйтесь збіг осей лійки і вирізаного отвору в самому жолобі.
  8. На відстані менше півметра слід розміщувати власники жолоби, але не більше того. Враховуйте і те, що потрібно компенсувати лінійне розширення.
  9. з’єднувач не забудьте помістити вкладку. Це додасть міцності всій системі, а крім того, поліпшить гідравлічні характеристики жолоби. Її необхідно спершу вставити під задню сторону ринви, а спереду – зафіксувати відразу під ребром, яке виступає зсередини з’єднувача.
  10. Змащуємо ущільнювальну прокладку. Потім беремо заглушку і монтує її на торець жолоба, який відкритий. Відстань між ЖЕЛОБНАЯ власником і заглушкою за рекомендаціями не повинно перевищувати 20 сантиметрів.
  11. Монтаж усіх труб водостоку починається зверху у водоприймача і опускається в низ.
  12. Держателем прикріплюємо трубу водостоку до зовнішньої облицювання будівлі. Товщина шару ізоляції на стіні є вирішальним фактором при виборі власників. Їх слід розташовувати рівномірно, дотримуючись дистанції в два метри якщо будівля не перевищує десяти метрів по висоті і півтора метра, якщо висота будівлі більше десяти метрів.
  13. Між двома крайніми власниками слід прикріпити поворотний кут.
  14. Після монтажу всіх власників необхідно зібрати трубу. Вона не може торкатися до будівлі, рекомендована відстань від стіни до п’яти сантиметрів.

Ось короткі рекомендації при самостійному монтажі водостічних систем. Немає нічого неможливого і при наявності гарної інструкції та виконанні всіх розпоряджень можна зібрати і прикріпити водостічні труби своїми руками. Але якщо у вас є які-небудь сумніви – зверніться все ж до професійної бригаді. Така робота робиться один раз і на багато років, а неправильний монтаж – може привести до непоправних наслідків і значних матеріальних витрат в майбутньому, але вирішувати вам!