Зворотний дзвінок

Сайдинг – історія виникнення матеріалу


Своїм виникненням сайдинг зобов’язаний першим поселенцям Північної Америки, серед яких були широко поширені легкі каркасні споруди, які легко і швидко зводилися і не вимагали значних вкладень. Зверху каркас покривався обтесаними дерев’яними дошками, які кріпилися таким методом, щоб одна дошка трохи нависала над іншою, в так званій формі ялинки.
Такий спосіб кріплення перешкоджав попаданню дощової води під обшивку і сприяв її вільному стіканню на землю по поверхні дощок. Подібну дерев’яну обшивку почали називати сайдингом, що в перекладі з англійської означає «зовнішнє облицювання).

З плином часу, і з появою нових матеріалів, почав змінюватися і сайдинг.
На той час, виявилося, що дерев’яний сайдинг не дуже довговічний. Дуже швидко фарба на ньому починає бліднути і облазити, деревина під впливом сонця і дощу розтріскується і будинок втрачає свою привабливість. Такий будинок потрібно постійно перефарбовувати і замінювати непридатні панелі на нові. До того ж, будь-яке дерево схильне до гниття, впливу комах, легко запалюється.
З огляду на це виникла потреба в новому матеріалі, який би зберіг позитивні властивості дерев’яного сайдинга, але був би позбавлений його недоліків.
Таким рішенням стало виготовлення сайдинга з полімерних композицій.

Сайдинг з полімерних композицій.

На сьогоднішній день, враховуючи постійний розвиток хімічної промисловості, досить швидко виникають нові види матеріалів з удосконаленими експлуатаційними характеристиками. Не оминув прогрес і сайдинг.
На сьогоднішній день, існують такі види полімерного сайдінга:

  • вініловий
  • акриловий
  • поліпропіленовий
  • деревно-полімерний і ін.
    • Вініловий сайдинг.

      У другій половині ХХ століття на заміну традиційному дерев’яному сайдингу з’являється на світ вініловий сайдинг.
      Вініловий сайдинг (він же сайдинг ПВХ, він же пластиковий сайдинг) – це панелі з полівінілхлориду довгою 300-400 см і шириною 20-35 см своєю текстурою і формою імітують дерев’яну дошку.
      В Україні сайдинг ПВХ потрапляє в кінці 90-х років.
      Перший сайдинг імпортують в країну з Польщі та Канади. Трохи пізніше, почали возити сайдинг з Росії.
      Перший сайдинг Українського виробництва з’явився в 2007 році під ТМ Альта Сайдинг від компанії Альта-Профіль Україна. З тих пір в країні виникало і зникало ще кілька виробників вінілового сайдинга, однак, зважаючи на складність технологічного процесу виготовлення якісних панелей, вони не зайняли вагомої частки ринку.
      На даний момент, вініловий сайдинг в Україні представлений декількома українськими торговими марками, а також сайдингом з Польщі, Росії та, рідше, Канади.

      Форми вінілового сайдинга

      Найчастіше зустрічаються панелі 3 форм:

      1. Сайдинг з утеплювачем;
      2. Сайдинг дранка – фасад у формі окремих дощечок;
      3. Сайдинг в формі луски;
      4. Корабельний брус – двухпереломний сайдинг;
      5. Вертикальний сайдинг;
      6. Увігнутий сайдинг;
      7. Класичний – у формі ялинки;
      8. Блок-хаус з різною шириною і глибиною хвилі.

      Спосіб виробництва

      Такий сайдинг вироблений методом екструзії шляхом продавлювання через профілюючу головку пофарбованого в масі розплавленого компаунда, що складається з порошку або гранул ПВХ, крейди, різних присадок, барвників і стабілізаторів.
      Існує два види виробництва сайдингу: моноекструзіі і коекструзія, а якщо говорити просто, то існує одношаровий і двошаровий сайдинг. Перший варіант вже рідко де монжно зустріти, так як коекструзія дозволяє випускати сайдинг набагато кращої якості.
      Сайдинг вироблений методом коекструзії складається з двох шарів. Перший – відповідає за стійкість до механічних пошкоджень, другий – за светоустойчивость кольору і красу текстури.

      Характеристики сайдингу ПВХ

      Вініловий сайдинг придбав широку популярність завдяки тому, що він:

      • простий в монтажі
      • не навантажує фундамент
      • дозволяє легко, швидко і не затратно оновити, і навіть утеплити фасад без попереднього вирівнювання стін
        має тривалий безремонтний термін експлуатації (25-35 років)
      • не гниє
      • не іржавіє
      • не є привабливим для комах
      • светоустойчів
      • <

      • надійно захищає стіну і утеплювач від впливу вологи, сонячних променів, вітру та ін. погодних факторів.

      Однак, існують і деякі нюанси:

      • при недотримання температурних зазорів в слідстві неправильного монтажу панелі сайдинга може повести
      • не якісний сайдинг, з великим вмістом крейди ставати крихким на морозі і може розтріскуватися
      • при економії виробника на барвниках і стабілізаторах кольору, сайдинг може вигоряти.

      акриловый-сайдинг

      Акриловий сайдинг.

      Цей вид сайдинга виник через бажання споживача облицювати фасад яскравими насиченими або ж темними кольорами сайдингу.
      Як відомо, вініл схильний до дії ультрафіолету, що надходить від сонячних променів. Під його впливом темні кольори швидко втрачають свою насиченість, бліднуть, а простіше кажучи – вигорають. Саме тому, вініловий сайдинг в більшості своїй проводитися в світлих пастельних тонів, які не притягають до себе сонячні промені.
      Однак, бажання споживача – рушійна сила прогресу.
      Для того щоб надати можливість обшивати будинку темними і яскравими квітами, технологи компанії Альта-Профіль запропонували покривати вініловий сайдинг акриловим полімером. Таке рішення продиктоване тим, що акрил не притягає ультрафіолет і дозволяє зберігати яскравість барвника на строк до 30-50 років.

      Поліпропіленовий сайдинг.

      Цей сайдингу має відмінну від попередніх видів форму і спосіб виробництва, але при цьому так само монтується способом вентфасада.
      Такий сайдинг часто називають цокольним сайдингом або фасадними панелями.
      Поліпропіленовий сайдинг являє собою пенелі розміром близько 0,5 кв.м., зі спеціальними замками і перфорованим краєм, що імітують формою, структурою і кольором кам’яну кладку, звичайний або клінкерна цегла, фасадну плитку. При цьому імітація на стільки хороша, що практично неможливо відрізнити будинок облицьований фасадними панелями від обшитого натуральним каменем.
      За часту, для каркасних будинків, мазанок і інших будівель не мають потужного фундаменту, цокольний сайдинг – це єдиний варіант стати володарем кам’яного або цегляного фасаду.
      Такий сайдинг має цілий ряд переваг перед натуральним матеріалом:

      • не навантажує фундамент
      • на ньому не утворюються висоли, як на цегляній кладці
      • він простий і швидкий в монтажі
      • легкий у транспортуванні і складуванні.

      Технологія виготовлення фасадних панелей.

      Фасадні панелі виготовляються методом лиття розплавленої маси в спеціальні форми. Після цього фасадні панелі надходять на фарбування і випал.
      На сьогоднішній день в Україні найпоширенішими є фасадні панелі ТМ Альта-Профіль. Вони представлені в 13 колекціях і в більш ніж в 60 дизайнах і дозволяють підібрати фасад навіть на самий витончений смак.