Які матеріали потрібні для утеплення будинку сайдингом?
Спершу розраховуємо кількість необхідного матеріалу. Ось, що нам буде потрібно:
- Панелі сайдинга та оздоблювальні планки (враховуємо, що близько 10% йде на підгін).
- Бруски з розміром 40х60 мм або 50х50 … 150 мм для направляючих з вологістю не більше 18% (ширина брусків береться в залежності від планованої товщини утеплювача). Замість дерев’яних брусків краще взяти оцинкований профіль.
- Рейки 25х50 мм для контробрешітки.
- Гідроізоляція.
- Мінераловатні плити для утеплення стін.
- Дюбель-цвяхи для кріплення направляючих до стін: 1 дюбель-цвях на 40 см бруска – якщо товщина утеплювача буде 50 мм. Для кріплення більш широких дощок потрібні ще оцинковані куточки.
- Для кріплення сайдинга – цвяхи або шурупи з нержавіючого матеріалу, з великими капелюшками (1 шт. На 300 мм панелі).
- Антисептик для просочення дерев’яної обрешітки.
Які інструменти потрібні для утеплення стін сайдингом?
- Рулетка.
- Рівень будівельний.
- Дриль або перфоратор.
- Молоток.
- Мотузка (шпагат) і крейда.
- Ніж для різання утеплювача.
- Інструмент для різання сайдінга: ніж або ножівка по металу або шліфмашинка малої потужності.
- Косинець.
- Викрутка.
Послідовність утеплення стін сайдингом
Починаємо з підготовки утеплених поверхонь. Від якості підготовки буде залежати вид будівлі.
- Видалити всі виступаючі елементи (віконниці, решітки, водостічні труби, підвіконня і т. П., А також рослини, що доторкаються до стіни) зі стін, призначених для утеплення.
- відвалюється стару штукатурку, фарбу тощо. Видалити.
- Закласти герметиком отвори (якщо такі є) навколо вікон, дверей, виходів (входів) електричних, газових, водних і т. П. Магістралей.
- Прикріпити напрямні по всій поверхні стін. На нерівних стінах напрямні вирівнюються підкладенням під них прокладок з обрізків дощок, фанери і т.п.
Решетування кріпиться також по периметру вікон, дверей та інших отворів і на всіх внутрішніх і зовнішніх кутах. А також поверху і низом стіни. До нижньої горизонтальної обрешётіне буде кріпитися стартова планка, а до верхньої горизонтальної – фінішна планка.
Утеплення стін під сайдингом
Для утеплення стін під сайдингом робимо наступне:
- Закладаємо мати нанести утеплювача між обрешётінамі (направляючими). Товщина утеплювача повинна бути трохи менше товщини рейок. Ширина трохи менше відстані між рейками. Бажано уважно ознайомитися з інструкцією по монтажу даного утеплювача.
Важливо! У теплоізоляції не повинно бути щілин і дірок!
- Поверх утеплювача до обрешітки кріпимо спеціальну гідроізоляційну плівку.
- Поверх гідроізоляції до обрешётінам кріпиться контробрешетування з рейок 25х50 мм.
Важливо! Не можна з’єднувати вертикальні рейки контробрешетування один з одним горизонтальними, так як це буде заважати циркуляції повітря під сайдингом.
Як різати сайдинг?
Ось ми і дійшли до монтажу сайдингу.
Працювати з цим матеріалом не складно. Ріжеться сайдинг ножівкою по металу з дрібними зубами, електролобзиком або болгаркою з малою потужністю (на високих оборотах матеріал сайдингу перегрівається і оплавляється, так що доведеться потім його зачищати напилком і підфарбовувати). Можна різати сайдинг ножем: проводимо глибокий надріз на панелі і кілька разів згинаємо-розгинаємо панель, щоб вона по надрізу переламалася.
Правила монтажу сайдингу
Вініловий сайдинг розтягується-стискається при змінах температури повітря. Тому дотримуйтесь при монтажі таких вимог:
- У місцях стикування панелей повинен бути зазор 6 … 10 мм:
- Ми залишаємо між панеллю і капелюшком цвяха/шурупа 1-1.5 мм:
Інакше сайдинг може піти хвилями. - забивати в центр отвору перфорації:
При цьому цвях потрібно направляти прямо, без перекосів, так як це може викликати здуття сайдинга. - Цвяхи забиваються тільки в перфоровані отвори і ні в якому разі не в лицьову панель сайдинга.
- Сильне натяг панелі сайдинга може змінити її форму і викликати неправильне з’єднання панелей і інших деталей. Тому спершу з’єднуємо панель з нижньої, вже встановленої і закріпленої, панеллю, підштовхуємо її вгору до замикання. І тільки тепер прибиваємо.
- Цвяхи вбиваємо з інтервалом 30-40 см одна від одної.
Послідовність монтажу сайдингу
- Знайти найнижчу точку поверхні утеплюваної стіни. Вбити цвях на розі стіни на 4 см вище цієї точки. За допомогою рівня і мотузки знайти таку ж точку на іншому кутку стіни і теж вбити цвях. Натягнуту між цими двома цвяхами мотузку натираємо крейдою і відбиваємо рівну горизонтальну лінію. Виконати це навколо всього будинку.
- Закріпити початкову планку так, щоб верхній обріз збігався з крейдяний лінією. У місцях стикувань секцій початкових планок залишайте зазор 6 мм на розширення.
- Раніше, ніж кріпити сам сайдинг, потрібно встановити всі допоміжні елементи: кути, планки по периметрах вікон і дверей тощо.
Важливо! Нагадуємо, що зазор в 5 … 6 мм між панелями сайдінга в різних добірних елементах потрібен завжди.
Для монтажу сайдингу застосовуються такі оздоблювальні планки, що випускаються компанією «Альта-Профіль Україна»: - Кріплення кутового елемента починаємо з верхніх цвяхів, забивши їх таким чином, щоб кутовий елемент висів на них. А потім кріпимо в інших місцях, маючи в своєму розпорядженні кріплення по центрам овальних отворів, пам’ятаючи про зазорах під капелюшками.
Потрібно дотримуватися рекомендованих відступи і розміри, які позначені на малюнку:
Також на малюнку відзначені розміри для зовнішнього кута, для внутрішнього розміри такі ж. - Якщо кутові деталі коротше висоти стіни, потрібно їх стикувати. Для цього відрізаємо 2.5 см від верхнього, перфорованого краю деталі, залишивши лицьову частину:
Накладаємо наступну (верхню) кутову деталь на нижню, залишаючи зазор в 0.5 см. - Установка планок навколо вікон і дверей. Всі правила кріплення ті ж самі.
- Встановити першу панель сайдинга: вставити панель сайдинга нижнім краєм в початкову планку і прибити, починаючи від середини і далі до країв. Починати монтаж сайдингу краще з тильної ( «невидимої») стіни будинку. Пам’ятаємо про зазорах на стиках панелей і на кутах.
- Якщо довжина стіни більше довжини сайдингу, використовуємо для стикування панелей сполучні планки, як завжди з зазором в 6 … 10 мм між сайдингом і планкою.
- Панелі сайдинга монтуємо ряд за рядом: спершу перший ряд по всьому периметру будинку, потім другий ряд, третій і т. Д. Останній ряд кріпиться тільки після установки фінішної планки, яка прибивається врівень до карнизу. Далі остання планка сайдинга замикається з попередньої, після чого верхня частина панелі з’єднується з фінішної планкою і замикається.
Підібрати та придбати: