Графік роботи в Карантин

Он-лайн заявки приймаємо цілодобово !!!

Зворотний дзвінок
Альта-Профiль > Блог > Облицювання балкона сайдингом

Облицювання балкона сайдингом

balkon-s-cokolnym-saidingom-kirpich

Коли приходить час ремонту – ми все опиняємося перед величезним вибором, як оздоблювальних матеріалів, так і виробників, квітів і стикаємося з різноманітними нюансами.
Розглянемо детальніше обшивку балкона сайдингом, як одне з найбільш сучасних, простих і якісних рішень.

Вибір матеріалів для обшивки балкона

Обшивка балкона сайдингом снаружи
Найбільш затребуваними матеріалами для обшивки балкона є сайдинг вініловий і облицювальні фасадні панелі. Даний матеріал призначений для зовнішньої обшивки фасаду будинку, а тому ідеально підходить і для балконів. А великий вибір форм і колірних рішень сайдинга допоможуть вам здійснити задумані дизайнерські плани. Так само є можливість обшити балкон фасадними панелями під цеглу і камінь.
Сайдинг вініловий має свої переваги, а саме:

 • Витримує значні коливання температур
 • Не горючий,
 • Довговічність,
 • Простота монтажу,
 • Не схильний до корозії,
 • Мала вага

Всі ці якості дозволяють виділити цей тип матеріалу як один з кращих для облицювання балкона сайдингом зовні.

Скільки коштує обшити балкон сайдингом або іншими матеріалами

Скільки коштує обшити балкон сайдингом або іншими матеріалами
Часто питання ціни в процесі ремонту є одним з ключових. З метою проінформувати тих хто цікавиться цим, були проаналізовані ціни компаній, що займаються зовнішньою обшивкою балконів (ціни вказано станом на 26.01.2018).

Середня вартість обшивки балкона, грн./м2
Вагонка~290
Профнастил~400
Сайдинг~420

Серед трьох найпопулярніших облицювальних видів матеріалів для балкона, найбільш дешевим є вагонка. Така низька ціна пов’язана з тим, що даний матеріал не є придатним для зовнішнього облицювання. Перепади температури, УФ, сильний порив вітру можуть стати великими проблемами для пластикової вагонки.
Профнастил, хоч і є міцним облицювальним матеріалом, проте не позбавлений недоліків. В першу чергу, зовнішній вигляд вашого балкона може постраждати за рахунок того, що як і будь-який метал, профнастил схильний до корозії, особливо в місцях кріплення. Звукоізоляція також не є перевагою даного метала, де кожна падаюча крапля від дощу нагадує звуки барабанів. Також при прямих сонячних променях даний матеріал сильно нагрівається.
Вартість обшивки балкона сайдингом в середньому вище на 20 грн. за 1 м2 від вартості профнастилу. Наприклад, середня площа для облицювання балкона “хрущовки” складає 8 кв.м., в загальній сумі обшивка сайдинга такої площі вийде на 160 грн дорожче від профнастил. При цьому сайдинг позбавлений ряду недоліків вищевказаних матеріалів. А при правильному монтажі він прослужить тривалий час, при цьому зберігаючи первинний свій вигляд. Так чи варто економити?

Поради относительно облицювання балкона сайдингом

Поради относительно облицювання балкона сайдингом
При використанні сайдинга і фасадних панелей балкон знайде шикарний вид при мінімумі зусиль з вашого боку.
Отже, необхідний набір інструментів виглядає таким чином:

 1. Рулетка
 2. Будівельний рівень
 3. Монтажний ніж
 4. Викрутки
 5. Перфоратор або дриль
 6. Щітка по металу – насадка для дрилі
 7. Насадка для закручування саморізів – насадка для дрилі
 8. Бічёвка або волосінь

Підготовчі роботи

Щоб починати роботу необхідно мати в наявності:

 • Необхідна кількість сайдингу або фасадних панелей
 • Елементи для кріплення і замикання планок, такі як: планки фінішні і примикання, зовнішні і внутрішні кути, профіль стартовий, при наявності підвіконня – J профіль.
 • Брус розміром 300 * 300 мм – 600 * 600 мм. Використовуватиметься для обрешітки.
 • Самонарізи оцинковані, прес – капелюшки кріпильні.
 • Цементний розчин або грунтовка – в залежності від підготовленій поверхні.

Обшивка балкона сайдингом починається з демонтажу попередньої оббивки. Для зручності рекомендується винести всі речі і меблі. Перевірте на знос елементи огорожі. Якщо вони сильно постраждали в процесі експлуатації – замініть їх новими. Якщо огорожу виконано з якісного металу і не сильно піддалося корозії – можна посилити його швелером і обробити розчином, що затримує корозію.
Зверніть свою увагу на низ балкона. Якщо присутні потріскані елементи – видаліть їх, а величезні тріщини закрийте підготовленим раніше розчином з великим вмістом цементу. При дуже серйозних пошкодженнях – рекомендуємо по периметру залити обрешітку цементом.

Обшивка балкона сайдингом зовні

Обшивка балкона сайдингом зовні
1. Змонтуйте обрешітку.
Зверніть увагу на деякі нюанси: дотримуйтесь рекомендований крок обрешітки – близько 400 міліметрів. Обробіть попередньо бруски антисептиком, це убезпечить вас від можливої появи грибків і плісняви.
Приділіть максимум уваги кріпленню верху обрешітки і стіни. Застосовуйте для цього прути з металу невеликого розміру. Кріпити їх потрібно за допомогою саморізів однією площиною до бруса з дерева, а інший – безпосередньо до цеглини. Рекомендована товщина обрешітки не може перевищувати товщину шару утеплювача.
Зверху на утеплювач слід укласти захисну мембрану, прикріпивши її саморізами. У разі, коли підстава балкона виконано з бетону – для кріплення нижньої частини обрешітки необхідно скористатися будівельним клеєм.
Важливо! Не забувайте залишати зазори більше 5 мм на стиках панелей. Це дозволить уникнути деформації пластин, в разі температурних перепадів. Це ж стосується саморізів – НЕ загвинчуйте їх до самого кінця. Залиште чверть обороту.
2. Встановіть горизонтальний нижній пояс.
Починайте укладати на балконну плиту бетонні бруси. До фасаду приєднуйте бічні бруси цвяхами.
Приклейте силіконовим клеєм нижній брус до бетону. Задуйте балкон зсередини монтажною піною.
Пояс бруса нижній повинен бути більше 76 мм. А висота оса загальна – не менше 90 мм.
3. Встановіть верхній горизонтальний пояс
Розрахувати необхідну кількість панелей вінілового сайдинга. Прикріпіть на перила огорожі не менше одного і не більше трьох рядів брусів. Виконайте кріплення таким чином, щоб верхній край обшивки був нижче на 10 мм ніж верхня частина. Прикріпіть гвинтами з потаємною головкою перший брус. Усі наступні прибивайте наверх цвяхами.
4. Оформіть кути обшивки
Використовуйте фурнітуру, поставлену в комплекті з панелями. Для монтажу кутових елементів – візьміть відрізок лиштви, виріжте по центру його меншої сторони трикутники – так звані підп’ятники.
Для монтажу нижніх крайок кутових елементів – нагрійте лиштва і розігніть його під прямим кутом. Таким чином, вийдуть полки меншими сторонами.
Прикріпіть подпятник саморізами до бруса нижнього пояса строго в місці кутового стику. На полиці подпятника встановіть куточок для зовнішнього кута. Пригвинтите подпятник шурупами до брусів верхнього і нижнього поясів.
5. Вмонтовуйте смуги сайдинга
Прикріпіть цвяхами або шурупами стартову планку замком вниз до нижнього поясу решітки. В середині паза зробіть поглиблення для шурупа. Потім – вкрутити шуруп не до упору. Після повноцінного зміцнення стартовою планки опустіть нижню панель, щоб клацнув замок.
Підтягніть панель вгору до повного занурення гака в замок. Зробіть позначки на прутах огорожі по верхньому краю. І так далі. Всі планки встановіть за цією схемою.

Замість висновку.

Сайдинг – один з ключовими матеріалів, Які Використовують при обліцюванні НЕ только зовнішніх, а й Деяк внутрішніх елементів. Різноманіття колірної гами и простота монтажу роблять его універсальнім и прідатнім для широкого использование.

Підібрати та придбати: