Зворотний дзвінок
Альта-Профiль > Блог > Металевий блок-хаус – причина популярності і підводні камені.

Металевий блок-хаус – причина популярності і підводні камені.

Металлический сайдинг

Останнім часом на ринку фасадних матеріалів виріс інтерес до металевого сайдингу. Особливою популярністю при цьому користується металевий блок-хаус.
У даній статті, ми спробуємо розібратися, чим же викликаний сплеск інтересу до даної продукції, де та з яких матеріалів він виготовляється, які його переваги і недоліки.

Історія виникнення металевого сайдингу

Металевий сайдинг існує на ринку фасадних матеріалів досить давно. Завдяки таким властивостям металу як повна негорючість і довговічність з одного боку, і досить простий зовнішній вигляд даного сайдинга з іншого, зайняв споживчу нішу матеріалу який використовують для складів, магазинів та інших видів комерційної нерухомісті.
Бухта метал
Згодом, виробники металосайдинга навчилися виробляти не тільки однотонне порошкове фарбування сайдинга, але і стали покривати верхній шар спеціальним полімерним покриттям, на якому методом друку наноситися малюнок, який максимально нагадує натуральну деревину. Тепер на поверхні металу відображаються всі прожилки властиві текстурі дерева і навіть сліди від сучків. Таким чином з’явився на світ металевий сайдинг з полімерним покриттям (пластизол, пурал), який прекрасно імітує різні породи дерева: сосну, дуб, вільху і т.д. Такий сайдинг має набагато кращий зовнішній вигляд, ніж його попередники і при цьому зберіг всі його достоїнства.
Цветовая гамма металлического сайдинга
Але на цьому виробники не зупинилися. З огляду на популярність розфарбувати під деревину, в прагненні ще більше бути схожим на нутуральний матеріал, зазнала зміна і форма металевого сайдингу. В додаток до класичного сайдингу типу «корабельний брус» з’явився металевий блок-хаус, який своєю формою нагадує оциліндрованої колоди.
Дійсно, сучасний якісні металевий блок-хаус має досить гідний зовнішній вигляд і справді може бути хорошою альтернативою дерев’яного блок-хаус.
Але при цьому ключовим словом тут є «якісний». Для того щоб зрозуміти глибину питання, спершу варто позначити, які показники впливають на якість металевого сайдингу.

 1. Товщина метала.
  Від цього на пряму залежать експлуатаційні характеристики і термін служби матеріалу.
  На даний момент на ринку представлений металевий блок-хаус з товщиною від 0,3 до 0, 7 мм. Занадто тонкий метал легко гнеться і від будь-якого удару на ньому залишаються вм’ятини, які практично не можливо вирівняти.
 2. Покриття.
  Металлосайдинг складається з наступних покриттів:

  • основа – сталевий лист;
  • цинкове покриття;
  • грунтуючий шар;
  • фарбування в відповідну текстуру або обклеювання спеціальною плівкою з малюнком під натуральне дерево;
  • зовнішнє синтетичне покриття з поліестеру або інших матеріалів.

  Відповідно від товщини і якості покриттів залежить стійкість до механічних пошкоджень і як наслідок – стійкість до корозії. Бо металевий сайдинг гарний доти, поки надійно захищений від контакту з вологою.

 3. Заводська перфорація для кріпильних елементів.
  Металлический сайдинг
  На перший погляд наявність або відсутність перфорованих отворів на монтажній планці видається не істотним нюансом, адже не складає труднощів прикрутити наскрізь лист блок-хауса саморізами. Однак, при цьому варто враховувати, що самостійно проробляючи отвір, монтажник порушує захисний шар і сприяє потраплянню вологи на голий метал. Таким чином, з часом в місцях кріплення сайдинга почнеться корозія, яка вплине на зовнішній вигляд і термін служби всієї панелі. Якщо ж отвори робляться на виробництві, то їх краї покриваються захисним покриттям.
 4. Упаковка.
  Упаковка металлосайдинга
  Панелі металевого блок-хауса мають властивість дряпатися в процесі транспортування і зберігання. Це трапляється як через тертя листів один об одне, так і внаслідок контакту з гострими краями сусідніх панелей. Такі подряпини не тільки псують зовнішній вигляд сайдинга, але і призводять до порушення захисного шару, що надалі веде до корозії металу.
  Якісний металлосайдінг повинен мати спеціальну захисну плівку, яка запобігає появі подряпин під час складування, транспортування і монтажу.
 5. Ціна.
  З усього перерахованого вище, можна зробити висновок, що гарний і якісний металевий блок-хаус не може коштувати дешево, і що те, що зараз продається за ціною 140-200 грн. м.кв. – навряд чи буде довго прикрашати і захищати ваш фасад.

Звідки ж береться дешевий металевий сайдинг під колоду?

На даний момент такий продукт можуть виготовляюти в кажом гаражі. Для цього купується тонкий китайський метал з уже нанесеним покриттям в бухтах і без особливих проблем надається йому форма на спеціальному верстаті. Потім він ріжеться під певний розмір, складується і відправляється на кінцевого споживача. При подібному способі виробництва не доводиться говорити ні про яку захисну плівку, і тим більше про заводські перфорації або ж про якість початкової сировини.
Так, цей матеріал спочатку приваблює своєю формою і красивим зовнішнім виглядом. Але як довго він зможе захищати фасад? Яка на нього реальна гарантія? Хто зможе відшкодувати збитки понесені на монтажі неякісного сайдингу, якщо гаражне виробництво сьогодні є, а завтра його і слід прохолов?
На даний момент ці питання залишаються без відповіді.

Чи є альтернатива?

Альтернативою дешевому металевого блок-хаусу може стати заводський матеріал від надійного виробника. Однак, найчастіше, ціна на такий товар буде кусатися.
Розумним вибором в умовах обмежених фінансових можливостей може стати вініловий блок-хаус. Він, як і металевий, має зовнішній вигляд, що імітує натуральну оциліндровану колоду, не потребує регулярної обробки і надійно захищає фасад будівлі від кліматичних впливів. При цьому, з огляду на властивості ПВХ, абсолютно не схильний до корозії, гниття, впливу комах і не шумить під час дощу. А коштує якісний вініловий блок-хаус заводського виробництва приблизно стільки ж, скільки металевий аналог кустарного виробництва.
Що обирати – вирішувати вам. Якщо вам ненадовго потрібно облагородити гараж або магазин – підійде і дешевий металлосайдінг, але якщо ж ви хочете один раз обшити фасад і спокійно насолоджуватися життям в теплому і затишному будинку і не повертатися до ремонту фасаду років 30 – то краще придивитися до іншого матеріалу.

Підсумки: плюси і мінуси металевого сайдингу

Основні переваги металевого сайдингу:

 1. Гарний зовнішній вигляд, який в точності імітує натуральне оциліндровану колоду;
 2. Великий вибір кольорів під різні породи дерева
 3. Не схильний до гниття і впливу комах
 4. Можливість легко вирівняти поверхню стіни за допомогою обрешітки
 5. Можливість легко утеплити будинок методом вент-фасаду
 6. Простота монтажу

Недоліки:

 1. Широко представлений на ринку України дешевий металевий сайдинг виробляється з китайського металу, товщиною 0,3-0,45 мм. Відповідно, при найменшому ударі на ньому залишаються вм’ятини, які практично не можливо розрівняти.
 2. Металевий сайдинг дряпається в процесі транспортування і монтажу. У місцях подряпин з часом буде відбуватися процес корозії матеріалу, тобто з’являтися іржа, яка під впливом природних явищ буде поширюватися на всю поверхню панелі.
 3. Через специфіку металу, більшу теплопровідность, на внутрішній поверхні панелі появиться більша кількості конденсату, що негативно позначиться на утеплювачі і так само спричинить за собою корозію металу.
 4. При атмосферних опадах – підвищений шум
 5. Дешевий металевий сайдинг не має спеціальних отворів для кріплення, тобто в процесі монтажу при кріпленні панелі саморезом до обрешітки – з’являються джерела виникнення місць корозії (через порушення цілісності оцинкованого шару).
 6. Немає гарантії від виробника, тому ніхто не отримує гарантію на китайський метал. У разі потреби вирішення питання рекламації – клієнтові не буде до кого звернутися, а витрати на усунення проблем він понесе сам.
 7. Складні вантажно-розвантажувальні роботи пов’язані з високою вагою продукції.
 8. Немає досвіду і гарантії по УФ стабільності зовнішнього шару, відповідно не зрозумілий термін вигорання фасаду.
 9. Немає досвіду використання, а відповідно достовірних даних про термін експлуатації даного виду фасадної обробки. За словами продавців металевого сайдингу, він становить 10 років, що вже є істотно меншим терміном експлуатації в порівнянні з вініловим сайдингом.

З огляду на все перераховане вище, можемо сказати, що якісний металевий сайдинг має право на життя, але він повинен бути товщиною не менше 0,5-0,7, з плівкою з УФ стабільністю, перфорацією для монтажу, а так же покриттям від можливого пошкодження і корозії , гарантією від продавця на матеріал, на експлуатацію, на вигораемость. На жаль, металевий сайдинг відповідний вище перерахованим характеристикам, не може коштувати дешево і вже точно буде коштувати значно дорожче ПВХ аналога.

Підібрати та придбати: