
Останнім часом на ринку фасадних матеріалів виріс інтерес до металевого сайдингу. Особливою популярністю при цьому користується металевий блок-хаус.
У даній статті, ми спробуємо розібратися, чим же викликаний сплеск інтересу до даної продукції, де та з яких матеріалів він виготовляється, які його переваги і недоліки.
Історія виникнення металевого сайдингу
Металевий сайдинг існує на ринку фасадних матеріалів досить давно. Завдяки таким властивостям металу як повна негорючість і довговічність з одного боку, і досить простий зовнішній вигляд даного сайдинга з іншого, зайняв споживчу нішу матеріалу який використовують для складів, магазинів та інших видів комерційної нерухомісті.
Згодом, виробники металосайдинга навчилися виробляти не тільки однотонне порошкове фарбування сайдинга, але і стали покривати верхній шар спеціальним полімерним покриттям, на якому методом друку наноситися малюнок, який максимально нагадує натуральну деревину. Тепер на поверхні металу відображаються всі прожилки властиві текстурі дерева і навіть сліди від сучків. Таким чином з’явився на світ металевий сайдинг з полімерним покриттям (пластизол, пурал), який прекрасно імітує різні породи дерева: сосну, дуб, вільху і т.д. Такий сайдинг має набагато кращий зовнішній вигляд, ніж його попередники і при цьому зберіг всі його достоїнства.
Але на цьому виробники не зупинилися. З огляду на популярність розфарбувати під деревину, в прагненні ще більше бути схожим на нутуральний матеріал, зазнала зміна і форма металевого сайдингу. В додаток до класичного сайдингу типу «корабельний брус» з’явився металевий блок-хаус, який своєю формою нагадує оциліндрованої колоди.
Дійсно, сучасний якісні металевий блок-хаус має досить гідний зовнішній вигляд і справді може бути хорошою альтернативою дерев’яного блок-хаус.
Але при цьому ключовим словом тут є «якісний». Для того щоб зрозуміти глибину питання, спершу варто позначити, які показники впливають на якість металевого сайдингу.
- Товщина метала.
Від цього на пряму залежать експлуатаційні характеристики і термін служби матеріалу.
На даний момент на ринку представлений металевий блок-хаус з товщиною від 0,3 до 0, 7 мм. Занадто тонкий метал легко гнеться і від будь-якого удару на ньому залишаються вм’ятини, які практично не можливо вирівняти. - Покриття.
Металлосайдинг складається з наступних покриттів:
- основа – сталевий лист;
- цинкове покриття;
- грунтуючий шар;
- фарбування в відповідну текстуру або обклеювання спеціальною плівкою з малюнком під натуральне дерево;
- зовнішнє синтетичне покриття з поліестеру або інших матеріалів.
Відповідно від товщини і якості покриттів залежить стійкість до механічних пошкоджень і як наслідок – стійкість до корозії. Бо металевий сайдинг гарний доти, поки надійно захищений від контакту з вологою.
- Заводська перфорація для кріпильних елементів.
На перший погляд наявність або відсутність перфорованих отворів на монтажній планці видається не істотним нюансом, адже не складає труднощів прикрутити наскрізь лист блок-хауса саморізами. Однак, при цьому варто враховувати, що самостійно проробляючи отвір, монтажник порушує захисний шар і сприяє потраплянню вологи на голий метал. Таким чином, з часом в місцях кріплення сайдинга почнеться корозія, яка вплине на зовнішній вигляд і термін служби всієї панелі. Якщо ж отвори робляться на виробництві, то їх краї покриваються захисним покриттям. - Упаковка.
Панелі металевого блок-хауса мають властивість дряпатися в процесі транспортування і зберігання. Це трапляється як через тертя листів один об одне, так і внаслідок контакту з гострими краями сусідніх панелей. Такі подряпини не тільки псують зовнішній вигляд сайдинга, але і призводять до порушення захисного шару, що надалі веде до корозії металу.
Якісний металлосайдінг повинен мати спеціальну захисну плівку, яка запобігає появі подряпин під час складування, транспортування і монтажу. - Ціна.
З усього перерахованого вище, можна зробити висновок, що гарний і якісний металевий блок-хаус не може коштувати дешево, і що те, що зараз продається за ціною 140-200 грн. м.кв. – навряд чи буде довго прикрашати і захищати ваш фасад.
Звідки ж береться дешевий металевий сайдинг під колоду?
На даний момент такий продукт можуть виготовляюти в кажом гаражі. Для цього купується тонкий китайський метал з уже нанесеним покриттям в бухтах і без особливих проблем надається йому форма на спеціальному верстаті. Потім він ріжеться під певний розмір, складується і відправляється на кінцевого споживача. При подібному способі виробництва не доводиться говорити ні про яку захисну плівку, і тим більше про заводські перфорації або ж про якість початкової сировини.
Так, цей матеріал спочатку приваблює своєю формою і красивим зовнішнім виглядом. Але як довго він зможе захищати фасад? Яка на нього реальна гарантія? Хто зможе відшкодувати збитки понесені на монтажі неякісного сайдингу, якщо гаражне виробництво сьогодні є, а завтра його і слід прохолов?
На даний момент ці питання залишаються без відповіді.
Чи є альтернатива?
Альтернативою дешевому металевого блок-хаусу може стати заводський матеріал від надійного виробника. Однак, найчастіше, ціна на такий товар буде кусатися.
Розумним вибором в умовах обмежених фінансових можливостей може стати вініловий блок-хаус. Він, як і металевий, має зовнішній вигляд, що імітує натуральну оциліндровану колоду, не потребує регулярної обробки і надійно захищає фасад будівлі від кліматичних впливів. При цьому, з огляду на властивості ПВХ, абсолютно не схильний до корозії, гниття, впливу комах і не шумить під час дощу. А коштує якісний вініловий блок-хаус заводського виробництва приблизно стільки ж, скільки металевий аналог кустарного виробництва.
Що обирати – вирішувати вам. Якщо вам ненадовго потрібно облагородити гараж або магазин – підійде і дешевий металлосайдінг, але якщо ж ви хочете один раз обшити фасад і спокійно насолоджуватися життям в теплому і затишному будинку і не повертатися до ремонту фасаду років 30 – то краще придивитися до іншого матеріалу.
Підсумки: плюси і мінуси металевого сайдингу
Основні переваги металевого сайдингу:
- Гарний зовнішній вигляд, який в точності імітує натуральне оциліндровану колоду;
- Великий вибір кольорів під різні породи дерева
- Не схильний до гниття і впливу комах
- Можливість легко вирівняти поверхню стіни за допомогою обрешітки
- Можливість легко утеплити будинок методом вент-фасаду
- Простота монтажу
Недоліки:
- Широко представлений на ринку України дешевий металевий сайдинг виробляється з китайського металу, товщиною 0,3-0,45 мм. Відповідно, при найменшому ударі на ньому залишаються вм’ятини, які практично не можливо розрівняти.
- Металевий сайдинг дряпається в процесі транспортування і монтажу. У місцях подряпин з часом буде відбуватися процес корозії матеріалу, тобто з’являтися іржа, яка під впливом природних явищ буде поширюватися на всю поверхню панелі.
- Через специфіку металу, більшу теплопровідность, на внутрішній поверхні панелі появиться більша кількості конденсату, що негативно позначиться на утеплювачі і так само спричинить за собою корозію металу.
- При атмосферних опадах – підвищений шум
- Дешевий металевий сайдинг не має спеціальних отворів для кріплення, тобто в процесі монтажу при кріпленні панелі саморезом до обрешітки – з’являються джерела виникнення місць корозії (через порушення цілісності оцинкованого шару).
- Немає гарантії від виробника, тому ніхто не отримує гарантію на китайський метал. У разі потреби вирішення питання рекламації – клієнтові не буде до кого звернутися, а витрати на усунення проблем він понесе сам.
- Складні вантажно-розвантажувальні роботи пов’язані з високою вагою продукції.
- Немає досвіду і гарантії по УФ стабільності зовнішнього шару, відповідно не зрозумілий термін вигорання фасаду.
- Немає досвіду використання, а відповідно достовірних даних про термін експлуатації даного виду фасадної обробки. За словами продавців металевого сайдингу, він становить 10 років, що вже є істотно меншим терміном експлуатації в порівнянні з вініловим сайдингом.
З огляду на все перераховане вище, можемо сказати, що якісний металевий сайдинг має право на життя, але він повинен бути товщиною не менше 0,5-0,7, з плівкою з УФ стабільністю, перфорацією для монтажу, а так же покриттям від можливого пошкодження і корозії , гарантією від продавця на матеріал, на експлуатацію, на вигораемость. На жаль, металевий сайдинг відповідний вище перерахованим характеристикам, не може коштувати дешево і вже точно буде коштувати значно дорожче ПВХ аналога.
Підібрати та придбати: