На завершальному етапах будівництва будинку приходить черга до монтажу водостічної системи. Одним з найбільш популярних матеріалів на сьогоднішній для водостоку є пластик. У цій статті ми розповімо про особливості цього матеріалу і монтаж водостічної системи.
Особливості водостічних систем з пластика
На сьогоднішній день водостоки виготовляються з різних матеріалів: мідь, оцинковане залізо, пластик. Лідируючі позиції займає пластикові водостоки, витісняючи з ринку інші матеріали. Такого результату пластикові водостічні системи досягли завдяки особливостям компонентів водостоку і самого матеріалу.
Переваги водостоку з ПВХ
Елементи водостоку з ПВХ зовні, на перший погляд, мало чим відрізняються від відсотків з інших матеріалів. Пластикові водостічні системи мають ряд переваг, які виділяють їх серед інших матеріалів. До основних переваг можна віднести:
- пластик – легкий матеріал, тим самим зменшує навантаження на карниз будівлі. Вага водостоку в зборі настільки незначний, що не варто переживати за перевантаження тих місць, в яких кріпиться водостік.
- пвх – безшумний, на відміну від металу, матеріал. Під час дощу він не створює особливих звуків, тим самим не порушує вашу тишу.
- невисока вартість – розглядаючи і порівнюючи водостоки різних матеріалів, ви прийдете до висновку, що пластикові є найдоступнішими, не уступаючи при цьому якістю та іншими властивостями.
- легкість в монтажі – з огляду на невелику вагу, процес монтажу займає менше часу і сил.
Особливості елементів водостічної системи
Елементи водостоку з ПВХ зовні, на перший погляд, мало чим відрізняються від інших водостоків. Але давайте розглянемо кожен елемент більш детально на прикладі водостоку від компанії Альта-Профіль Україна.
- Ринва – один з основних елементів, призначених для збору дощової води з даху будинку. Його відмінною рисою є наявність на внутрішній частині спеціальних поздовжніх ребер, які перешкоджають налипання листя і бруду і служать для додаткової міцності. Ще однією особливістю є, що зовнішній край ринви трохи нижче внутрішнього. Це зроблено спеціально для того, щоб в разі появи засмічення, вода переливалася через зовнішній край, тим самим запобігаючи потрапляння води на стіну. Також слід зазначити, що ринва з пвх досить еластична. Це допоможе врятувати водостік в разі лавиноподібного сходу снігу з даху.
- Труба – елемент водостоку, який забезпечує відведення води до землі або в дренажну систему. Завдяки тому, що пластик досить легкий, для надійного кріплення потрібно менше хомутів.
- Воронка – забезпечує потік води з жолоба в трубу. Особливість пластикової воронки від компанії Альта-Профіль полягає в тому, що вона не є з’єднувальним елементів, а кріпиться поверх жолоби. Це збільшує пропускну здатність і міцність всієї системи в тому числі.
- Кути для жолобів є універсальними – один і той же елемент підходить як для зовнішніх, так і для внутрішніх кутів. Заглушки також універсальні, що полегшує процес підрахунку елементів для водостоку.
Монтаж пластикових водостоків
Перед початком установки водостічної системи, в першу чергу потрібно ознайомитися з інструкцією від виробника. Незважаючи на те, що все процес монтажу для всіх відсотків схожий, можуть бути деякі особливості.
Установка системи водовідведення може проводиться двома способами.
- Перший спосіб передбачає збір водостічної системи на землі, після чого вона встановлюється в заздалегідь змонтовані кронштейни. Такий спосіб підходить для невеликих одноповерхових будівель. Якщо будівля має кілька поверхів або досить велике, зібрана на землі система може розсипатися при спробі її встановити цілком.
- При другому способі водостік збирається безпосередньо на будівлі. Система монтується невеликими частинами, де всі елементи кріпляться на металевий або пластиковий кронштейн.
Вибір кріплень, а також відстань між ними залежить від площі даху і діаметра труби і ринви. У виробника завжди є рекомендації з цього приводу, так що не полінуйтеся заглянути в інструкцію.
Основні правила монтажу
- Водостік завжди монтується починаючи зверху. Спочатку монтуються кронштейни, жолоб, кути і воронки, а після вже стикуються труби.
- Перед монтажем потрібно перевірити на рівень елементи, до яких будуть кріпитися водостік. Після ці елементи поділяються на рівні частини для кріплення до них кронштейнів і хомутів.
- Біля воронок повинні бути додаткові кронштейни з двох сторін, які забезпечують цілісність конструкції при сильних зливах.
- Жолоби слід вставляти в кронштейни до характерного клацання. Не забудьте, що жолоб встановлюється в ухилі – на 1 погонний метр ухил повинен становити від 2 до 5 мм.
- Після установки жолоба, потрібно висвердлити в отвір для воронки.
- Далі йде установка муфт і водостічних труб.
Правильний монтаж системи водовідведення є запорукою її довгої служби. Знаючи основні правила монтажу, установка не буде проблемою для вас.
Підібрати та придбати: